První e-shop s ojetými vozy

bmw interior

Unikátní službu v podobě pořízení auta přes internet spouští od února AuresLab pro prodejce zánovních vozů Mototechna. Zájemci si v pohodlí domova nebo kanceláře vyberou ojetý vůz, který může do dvou dnů stát před jejich dveřmi.

„V České republice je to premiéra, podobnou službu v našem oboru dosud nikdo nenabízí,“ říká Stanislav Gálik, výkonný ředitel AuresLab, u příležitosti prvního výročí založení společnosti. Zájemci si prostřednictvím webové aplikace mohou vybírat z více než 350 vozů z nabídky Mototechny, které jsou maximálně 2 roky staré a stále v tovární záruce.

Každý zákazník si nyní na webu Mototechny může z nabídky vybrat vůz, který se mu nejvíce zamlouvá. V první fázi koupě pak vyplní online objednávku na následný pronájem vozu na jeden měsíc s předkupním právem, během kterého si bude moci auto dostatečně vyzkoušet. Zaplatí měsíční nájem a vratnou kauci a do 48 hodin mu bude vybraný vůz přistaven na zadanou adresu. Pokud bude zákazníkovi vůz vyhovovat, doplatí zbytek ceny, ze které se již zaplacený nájem odečte.

„Naše zkušenosti ukazují, že 90 % zákazníků, kteří měli možnost si díky naší službě Try&Buy takto vyzkoušet auto, si jej pak také koupili. Zbylí si pak většinou pouze vybrali jiný motor nebo výbavu,“ vysvětluje Gálik. Cílem e-shopu je podle něj ušetřit zákazníkům nejen čas, ale také prostředky, které by bylo potřeba vynaložit na dostavení se na jednu ze sítě poboček.

Spuštěním této služby AuresLab navazuje na rok 2018, kdy pro značky skupiny AURES Holdings vyvinula řadu přelomových inovací. Velkou pozornost v Čechách i v zahraničí vyvolaly datové aplikace AuresApps, které si zakoupily i jedny z největších autobazarů v Rusku nebo v Jihoafrické republice. Tyto aplikace pomocí datové analytiky umožňují obchodníkům dynamicky naceňovat vozy, respektive přizpůsobovat skladové zásoby vozů potřebám zákazníků.

Na poli služeb se stal velmi úspěšným prodej investičních vozů Mototechna Classic, v němž se od jeho spuštění prodalo více než 50 veteránů různých značek. AuresLab pro Mototechnu rovněž vyvinula půjčovny zánovních vozů Drive a sekci vozů s alternativními pohony EcoDrive.

Napsat komentář