PPL otevřela v Hradci Králové překladiště s kapacitou až 500.000 balíků za den

PPL logistika sklad

Přepravní firma PPL CZ v Hradci Králové otevřela centrální překladiště pro Českou republiku s kapacitou odbavení až 500.000 balíků za den. Sloužit bude i jako dopravní uzel pro mezinárodní přepravu. Hradecké centrum doplní dosavadní centrální překladiště firmy u Prahy v Říčanech – Jažlovicích, jehož kapacita již nestačí. Firma PPL CZ to uvedla v tiskové zprávě. Výši investice firma neuvedla.

Logistické centrum je u dálnice D11 na severozápadním okraji Hradce Králové v bývalém areálu ČKD Plotiště. Překladiště s automatickou třídičkou je na ploše 4,6 hektaru a zahrnuje sklad o velikosti přes 10.000 metrů čtverečných. Depo má 20 vstupních a 50 výstupních vrat a jeho celková rozloha je proti jažlovickému centru dvojnásobná.

„Výhodná poloha překladiště s dobrým přístupem k infrastruktuře a dopravnímu napojení na dálnici D11 je výhoda, která násobně zvyšuje kapacitu přepravní sítě PPL,“ uvedl výkonný ředitel PPL CZ Petr Horák. Centrum podle firmy také umožní zlepšit dosažitelnost a napojení PPL CZ na evropskou síť DHL a další zahraniční trhy.

Provoz překladiště bude zajišťovat 44 zaměstnanců, dispečerů a koordinátorů, k nimž přibude dalších 100 agenturních pracovníků do provozu.

„Díky dostatečné kapacitě třídícího centra bude možné rozšířit druhou, odpolední vlnu doručování napříč republikou. Automatizovaná linka podporuje pětistranné čtení zásilek, dynamické vážení, třídění a měření zásilek,“ uvedla firma.

PPL CZ je součástí divize DHL eCommerce Solutions. Specializuje se na balíkovou přepravu po ČR a do celé Evropy. Společnost zaměstnává téměř 1000 pracovníků a 2000 řidičů. Disponuje 25 depy, dvěma centrálním překladišti a sítí 4000 výdejních a podacích míst. Loni firma vytvořila při obratu 4,8 miliardy korun čistý zisk 573 milionů korun.

DHL eCommerce Solutions je součástí skupiny Deutsche Post DHL Group, která je přední světovou poštovní a logistickou společností s 550.000 zaměstnanci po celém světě.

TZ

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

burza index Praha
Ekonomika

Nový index PX START

Pražská burza zavádí od 18. 12. 2023 výpočet nového indexu PX Start (ISIN CZ0160000035). Součástí indexu jsou všechny akcie obchodované na trhu START, v současné

Číst dále »