Pošta zvýšila odhad výnosu z prodeje rušených poboček o 250 milionů na miliardu

Česká pošta zvýšila o 250 milionů na jednu miliardu korun odhad částky, kterou by mohla získat prodejem rušených poboček. Bude ale záležet na tom, kolik nemovitostí bude nakonec k prodeji. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Z 300 rušených poboček jich je ve vlastnictví České pošty menší část, zhruba 40 procent. „Objekty se zrušenými pobočkami se samozřejmě časem v nabídce objeví také, pokud pro ně nebudeme mít jiné využití a obce o ně neprojeví zájem,“ uvedl Vitík. Jejich nabídce v dražbách musí předcházet vytvoření znaleckých posudků.

Pošta stále nemá definitivní seznam rušených poboček, protože v některých obcích stále jedná se starosty o jejich případné výměně. Podle Vitíka je ale jisté, že jich bude zrušeno 300 a nebudou nahrazovány poštami Partner, jak někde navrhují obce. I s poštami partner má totiž podnik náklady, kterých se chce zbavit.

Snížení minimálního počtu provozovaných pošt z 3200 na 2900 schválila tento týden vláda. Pošta tím chce ušetřit asi 700 milionů korun ročně. V souvislosti s rušením poboček se sníží počet pracovních míst na přepážkách o 950 a počet doručovatelů klesne o 500. Pošta v současnosti zaměstnává necelých 23.000 lidí.

TZ

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS 

​ 

Napsat komentář

Generated by Feedzy