Policejní areál na Zbraslavi za 6,5 miliardy dostal od vlády zelenou

Nové prostory určené zejména pro Kriminalistický ústav a Národní centrálu proti organizovanému zločinu jsou zase o kousek blíže. Komplex budov doplní stávající policejní areál v Praze 5 – Zbraslavi a nabídne policistům moderní zázemí s kvalitním technologickým vybavením. Vláda 27. září 2021 schválila na návrh Ministerstva vnitra aktualizaci celého projektu. Práce mohou začít v nejbližší době, Policejní prezidium již disponuje prvním stavebním povolením.

Vláda na dnešním jednání schválila aktualizaci projektu výstavby nového administrativního komplexu budov v areálu Policie ČR v Praze 5 – Zbraslav. Oproti původnímu záměru nastaly změny spočívající v navýšení nákladů, ve změně rozsahu stavby, časového harmonogramu či změně zdrojů financování.

Celkové náklady na projekt jsou nyní vyčísleny na 6 689 mil. Kč, počítá se s vícezdrojovým financováním kombinací prostředků státního rozpočtu a evropských fondů. Z těch se plánuje využít až 2 146 mil. Kč. O náklady nad rámec těch již dříve schválených se pak navýší rozpočet Ministerstva vnitra v letech 2026 – 2029.

V současné době mohou začít stavební práce, Policejní prezidium již disponuje pravomocným stavebním povolením a je připravena zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele stavby. Po dokončení přípravné fáze započne výstavba parkovacího domu, který by měl stát do konce roku 2024. Samotný komplex budov bude stát do konce roku 2028, policisté je začnou naplno využívat o rok později.

TZ

@RadekVyskovsky

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS

Napsat komentář

Generated by Feedzy