Podnikatelem roku se stal Josef Průša

Josef Průša podnikatel roku

Prestižní titul EY Podnikatel roku 2020 České republiky získal Josef Průša, zakladatel a majitel společnosti Prusa Research, která patří mezi největší výrobce 3D tiskáren a jejich náplní na světě.

EY Technologickým podnikatelem roku 2020 se stali otec a syn Lubomír a Juraj Šabatkovi z vývojářské společnosti IDEA StatiCa s.r.o. Titul EY Začínající podnikatel roku 2020 získali bratři Dominik Herka, Jan Herka, Václav Herka ze startupu Wuders s.r.o. Cenu České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění si odnesla dvojice Jan Dobrovský a Petr Pudil ze společnosti bpd partners a.s. za podporu projektu Post Bellum. Titul EY Společensky prospěšný podnikatel roku letos putuje do rukou Tomáše Šebka a Rudolfa Ringelhána, zakladatelů virtuální platformy zdravotní péče uLékaře.cz, s.r.o. V desátém jubilejním hlasování čtenářů MF DNES a iDNES.cz o nejlepší podnikatelský příběh zvítězil Jan Vokurka z nápojářské společnosti KITL s.r.o.

Soutěž EY Podnikatel roku se v České republice koná již jednadvacet let. Letošnímu ročníku vévodili technologie, úspěšné podnikatelské dvojice a jejich společensky prospěšný přínos v pandemické době.

„Moje firma bude jenom tak dobrá, jak jsou dobří moji lidé. Tak jsme asi docela dobří. A jedeme dál,“ sdělil své bezprostřední dojmy Josef Průša ze společnosti Prusa Research a.s., držitel titulu EY Podnikatel roku 2020 České republiky.

Zdroj: TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář