Objevte světlo, které bude příjemné pro oči

osvětlení

Philips Lighting představuje EyeComfort, nový parametr v sortimentu LED svítidel a integrovaného osvětlení. Od roku 2018 tak budou všechny výrobky Philips Lighting označeny ochrannou známkou EyeComfort.

Společnost Philips Lighting investuje v oblasti vědy a výzkumu 4,8 % z celkového ročního obratu firmy a zavedení nového kritéria EyeComfort představuje milník v dosavadním vývoji LED osvětlení. Zároveň podporuje závazek společnosti poskytovat svým zákazníkům vysoce kvalitní a příjemné LED osvětlení.

EyeComfortParametr EyeComfort zohledňuje blikání, míru oslnění a stmívání svítidla. V současné době neexistuje žádný jiný mezinárodně jednotný standart, který by definoval vliv osvětlení na pohodlí zraku, EyeComfort se tak stává prvním kritériem svého druhu v oblasti osvětlení.

Komfort očí se celosvětově dostává do popředí zájmu, a to především díky narůstající době strávené před obrazovkami počítačů či jiných chytrých zařízení. Podle odhadu Světové zdravotnické organizace bude do roku 2050 každý druhý člověk krátkozraký. Z výzkumu současně vyplývá, že navzdory tomu, jak moc je pro náš každodenní život zrak důležitý, péče o jeho zdraví vysoce zaostává ve srovnání s péčí věnovanou cvičení a hubnutí.

Rowena Lee, business leader ve společnosti Philips Lighting uvádí: „Lidé obecně považují kvalitu osvětlení za velmi důležitý faktor, ale přesto se ukazuje, že stále mají potíže vybrat skutečně kvalitní osvětlení šetrné k jejich očím. Zvláště pak co se týče blikání, které je pouhým okem těžko rozpoznatelné. Jako světový lídr na trhu jsme odhodláni dodat našim zákazníkům osvětlení, které bude pro jejich zrak co nejkomfortnější a budeme v této oblasti i nadále pokračovat v dalších inovacích, včetně výzkumu EyeComfort.“

Napsat komentář