Nový koncept osvětlení vozíků

Linde VertiLight

Více světla, lepší viditelnost, vyšší úroveň bezpečnosti – pod tímto mottem společnost Linde Material Handling prezentovala na veletrhu LogiMAT 2018 dva nové koncepty pracovního osvětlení vozíků.

První s označením VertiLight a druhý s označením LED Stripes. Obě řešení poskytují vyšší úroveň osvětlení pracovního prostoru a díky tomu i efektivnější a bezpečnější manipulaci s nákladem.

Bez ohledu na sektor nebo druh zboží, bez ohledu na to, kde je nutné manipulovat s nákladem, vždy platí jednoduchá úměra: lepší viditelnost = vyšší bezpečnost = nižší počet úrazů i menší škody na regálech, vybavení skladu a zboží. Správné osvětlení navíc zvyšuje produktivitu každodenních logistických operací. Například ukládání a vyskladňování palet z paletových regálů je rychlejší, když je pracovní prostor optimálně osvětlen a řidič může přesně ovládat vozík a výsuv sloupu s nákladovými vidlicemi do výšky. Navíc mají příjemné světelné podmínky pozitivní vliv na koncentraci, výkonnost a psychickou i fyzickou pohodu pracovníků. Linde Material Handling proto věnuje problematice osvětlení zvláštní pozornost a na veletrhu LogiMAT 2018 představilo hned dva nové koncepty osvětlení.

Skutečná špička: Světla Linde VertiLight

Světla VertiLight poskytují cenné služby, zejména v procesu zakládání a vyskladňování palet, včetně manipulace do ukládacích polic výškových regálů. Skládají se ze svazku světelných LED diod, které jsou namontovány na zdvihovém sloupu (paralelně u protizátěžových vozíků, s odsazením u retraků). Světla poskytují nejlepší možné osvětlení pracovního prostoru od úrovně podlahy až do plné výšky zdvihu. Na rozdíl od běžných pracovních světel neprodukují při manipulaci pouhý kužel světla, ale spíše širokoúhlé, homogenní osvětlení bez oslňování okolního prostoru. Svou barevnou teplotou 6 500 K je světlo VertiLightu podobné běžnému dennímu světlu, což brání únavě řidiče. Vertikální úhel osvětlení lze individuálně přizpůsobit požadavkům daného provozu.

Velmi jasné řešení: Světla Linde LED Stripes

Druhá inovace osvětlení od Linde MH také nabízí rychlé zvýšení produktivity práce a větší bezpečnost. Rovněž ho lze podobně jako VertiLight objednat buď jako volitelné vybavení s novým vozíkem z výroby, nebo jako případné dodatečné vybavení. Osvětlovací proužky LED Stripes se připevňují k přední a zadní části ochranného rámu čelních vysokozdvižných vozíků. Zajišťují optimální rozložení světla v blízkém okolí vozíku a jsou viditelné i ze vzdálenějších prostor. Pohyby nosiče vidlic vozíku jejich viditelnost nijak nenarušují. LED Stripes vyzařují bílé světlo ve směru jízdy, zatímco druhá strana svítí červeně. Jedná se o důležitou indikaci pro chodce i řidiče dalších vozíků, která umožňuje z dálky kontrolovat, jakým směrem se vozík pohybuje. Tyto vysoce intenzivní LED diody navíc vyzařují světlo vnímané jako zvláště přirozené (s intenzitou teploty světla 5 700 K), což eliminuje nebezpečí dočasného oslnění.

Napsat komentář