Nová investiční skupina koupila strojírenskou společnost Ponec

Ponec

První akvizicí nové investiční skupiny Thein je česká strojírenská firma Ponec, která se zabývá přesným obráběním kovů a jejich dalším zpracováním. Odkup 100% podílu je první investicí skupiny Thein na českém trhu. Cílem investice je další rozvoj společnosti s více než dvacetiletou tradicí, která má na českém trhu přední postavení v zakázkové a prototypové výrobě s vysokou přidanou hodnotou.

Strojírenská společnost Ponec má více než dvacetiletou tradici v třískovém obrábění kovů, výrobě svařenců a zakázkových montážních celků. Společnost se soustřeďuje na velice přesnou a prototypovou výrobu s téměř nulovou zmetkovostí pro hi-tech klientelu z oblastí jako železniční, automobilový, nebo letecký průmysl.

“Ponec přesně odpovídá naší investiční strategii na českém trhu. Hledáme výsledky práce šikovných českých lidí a perfektní know-how, které konkuruje nejpokročilejším světovým firmám. Takovým společnostem chceme pomoci s dalším rozvojem a zároveň je chceme zachovat v českých rukách,” říká k prvnímu obchodu ředitelka investiční skupiny Thein Jana Moravová.

“Jsme rádi, že jsme se na prodeji společnosti domluvili s lidmi, kteří mají tak velké zkušenosti v byznysu a zároveň zaručují, že odkaz společnosti Ponec zůstane zachován. Na udržení kvality a pokračování špičkové výroby pod značkou Ponec nám totiž velice záleží. To je hlavní důvod, proč byla jednání se skupinou Thein úspěšná,” dodává k akvizici Radim Ponec ze společnosti Ponec.

Napsat komentář