Německý export a průmyslová produkce prudce stouply

Bundestag Germany

Německý vývoz v červnu vystoupal nejvýše za posledních 30 let.

Podle čísel Spolkového statistického úřadu (StBA) v červnu stoupla hodnota německého exportu v porovnání s předcházejícím měsícem o 14,9 %. Celkově bylo do zahraničí vyexpedováno zboží v hodnotě 96,1 miliard euro. Znovu ožil obchod mezi Německem a Čínou, kdy meziročně narostl vývoz do Číny o více než 15 %. Import za červen dosáhl oproti květnu 7% růstu. Se svými 80 miliardami eur zaostává za loňským rokem o 10 %.

Pozitivní čísla znovu vykazuje i průmysl, který oproti květnu vzrostl o 11,1 %. Celkově se výrobní odvětví nachází zhruba 12 % pod úrovní před koronavirovou krizí. Objednávky německých průmyslových společností přibyly a nyní se pohybují na 90 % předkrizové úrovně. Pokud bude tento trend pokračovat i nadále, je stále ještě možné, že by se ekonomické oživení po pandemii mohlo rovnat křivce ve tvaru písmene V. Po propadu růstu by tak následovalo stejně prudké oživení. Největší podíl na vzestupu průmyslu má automobilový sektor.

Zdroj: https://www.manager-magazin.de/
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Düsseldorf.

Napsat komentář

Events

Fresh IT 2023 za dveřmi

Přijďte 30.3.2023 na FRESH IT – 7. ročník odborné konference pro IT profesionály. Na programu celého dne jsou nejnovější změny a trendy v oblasti informačních

Číst dále »