Někteří účetní mají problém s dálničními známkami

výzva k platbě dálniční známky

Výzva k platbě, kterou automaticky generuje on-line systém pro platbu dálničních známek, neobsahuje základní informace o příjemci odeslané finanční částky. Někteří účetní proto mají problém s tím, zařadit takový doklad od účetnictví.

S potížemi se setkávají někteří podnikatelé poté, co uhradili poplatek za elektronickou dálniční známku. Výzva k platbě, kterou systém automaticky vygeneruje a zašle do emailu, totiž obsahuje jen číslo účtu, kam se mají finanční prostředky zaslat, a státní poznávací značku vozu, kterého se platba týká. A také QR kód.

Chybí na ní ale jakékoli identifikační údaje o příjemci platby, tedy název instituce, její identifikační číslo. Z dokumentu není zřejmý ani účel platby. Někteří účetní proto takový podklad nepovažují za řádný dokument, který by mohli zařadit do účetnictví. A žádají podnikatele, aby si k platbě zajistili zálohovou fakturu.

Zdroj: BusinessInfo.cz

@RadekVyskovsky

Napsat komentář

Government

Domácnosti omezují výdaje

Růst hrubé přidané hodnoty nefinančních podniků zpomalil a klesla i jejich míra investic. Domácnostem se nadále reálně propadaly příjmy. Reálně klesla jejich spotřeba a přibrzdily

Číst dále »