Nejstabilnější firmou v ČR za posledních pět let je Model Obaly

CZECH Stability Award

Nejstabilnější českou firmou v letech 2016 až 2020 se podle Bisnode stal rodinný podnik Model Obaly. Společnost v posledních pěti letech nepřetržitě dosahovala na nejvyšší možné hodnocení CZECH Stability Award se skóringovým stupněm AAA (excelentní). Ocenění Bisnode za dlouhodobou stabilitu je letos již po šesté speciální kategorií žebříčku TOP 100 obdivovaných firem České republiky, které vyhlašuje Sdružení CZECH TOP 100. Výsledky vycházejí z metodiky skóringového modelu Bisnode, jehož cílem je odhadnout riziko úpadku firmy v následujících dvanácti měsících.

CZECH Stability Award je nejprestižnější firemní ocenění, které v České republice vydává Bisnode ve spolupráci se Sdružením CZECH TOP 100. Je určeno pro nejúspěšnější tuzemské společnosti a vypovídá o jejich stabilitě a pravděpodobnosti úpadku na následujících 12 měsíců.

„V této nelehké době se situace ve firmách a na trhu mění každým okamžikem. Podnikatelské prostředí je rizikovější, roste počet opožděných či dokonce nesplacených faktur, stejně tak vzroste počet krachujících firem, zvýší se nezaměstnanost. Ekonomika propadá. Proto je nyní nanejvýš důležité eliminovat, nebo alespoň omezit, sekundární negativní dopady epidemie na ekonomiku. Firmy musí na současné změny reagovat rychle a včas. Jsme si vědomi toho, jak jsou kvalitní a aktuální informace pro podnikání důležité. Proto více než kdy jindy podnikatelé pro obchodní rozhodování využívají nástroje pro řízení rizik a skóringové informace o podnikatelských subjektech. Jsme přesvědčeni, že firmám, které dosáhnou na nejvyšší ocenění CZECH Stability Award, pomůžeme otevřít dveře k novým obchodním příležitostem a dáme jim punc stabilního a spolehlivého obchodního partnera,“ říká obchodní manažerka Bisnode Eva Emini.

Do pomyslné síně slávy Bisnode byly v předchozích letech uvedeny Lindab, Pražské vodovody a kanalizace, Continental Barum, Plzeňská teplárenská a Lázně Poděbrady.

Jan Struž, předseda Sdružení CZECH TOP 100 k tomu dodal: „Každá firma, která získá certifikát CZECH Stability Award musí splnit náročná kritéria hodnocení. O to víc nás těší, že v této nelehké době pomáháme zviditelňovat kvalitní firmy, které dlouhodobě dosahují excelentních výsledků a mají skvělé předpoklady z nadcházející krize vyjít jako vítězové. Prostřednictvím CZECH Stability Award jim do rukou vkládáme silný nástroj pro komunikování podnikatelských úspěchů vůči obchodním partnerům, zaměstnancům, investorům, vlastníkům či konkurenci.“

Napsat komentář