Nejlepším exportérem podle Top Ratingu Bisnode je ALENSA

TOP 10 export Rating

Letos již po osmé udělila poradenská společnost Bisnode, v rámci soutěže Exportér roku, nejlepším českým exportérům mezinárodně uznávané ocenění D&B Top Rating. Nejlépe hodnocenými exportéry podle Top Ratingu Bisnode za rok 2019 jsou ALENSA, FOXCONN CZ Group a První brněnská strojírna Bíteš. Top Rating vydává Bisnode podle mezinárodně uznávané metodiky Dun & Bradstreet.

V rámci samostatné kategorie „Nejlepší exportéři dle hodnocení Bisnode“ soutěže Exportér roku (www.exporterroku.com), byly hodnoceny české firmy s největším meziročním nárůstem exportu podle vlastní, mezinárodně uznávané, metodiky Top Rating. Nejúspěšnějším exportérem za rok 2019 se, podle hodnocení Bisnode, stal obchodník s kontaktními čočkami, společnost ALENSA, s meziročním nárůstem exportu o 25 %. Na stupni vítězů se dále umístil FOXCONN CZ Group, jehož objem exportu mezi lety 2018 a 2019 vzrostl o 22 %, a První brněnská strojírna Bíteš s růstem exportu o 15 %.

Prestižní ocenění D&B Top Rating je mezinárodně uznávané hodnocení, které vydává Bisnode na základě metodiky Dun & Bradstreet. “Získat ho mohou jen společnosti, které dlouhodobě splňují přísné podmínky D&B Ratingu. Certifikát je mezinárodně uznávaný a obchodním partnerům potvrzuje minimální úroveň rizika při spolupráci s oceněnou společností. Důvěryhodnost a spolehlivost je, obzvlášť v současné nejisté době, kdy významně vzrostla podnikatelská rizika, klíčovým faktorem spolupráce na mezinárodních trzích,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová.

„Jedná se o velké ocenění pro celou firmu. Zvláštní poděkování patří kolegům z našeho skladu v Jindřichově Hradci, kterým rukama projde přes 1,5 milionů balíčků ročně, které exportujeme do 30 zemí Evropy a Ruska. Tím spíš, že ocenění získáváme za úspěšný rok 2019, ale na konci tak náročného roku 2020, kdy se naplno ukázalo, jak důležité je mít fungující a empatický tým, na kterém každá úspěšná firma stojí,“ komentoval výsledek Petr Langer, manažer interní a externí komunikace společnosti Alensa.

Letošní šestadvacátý ročník soutěže Exportér roku pořádá Hospodářská komora České republiky. Soutěže se mohou zúčastnit všichni exportéři se sídlem v České republice s ročním objemem vývozu nad 100 milionů korun.

Napsat komentář