Nejlepší webové stránky mají na Vysočině Jihlava, Poděšín a dobrovolní hasiči v Bohdalově

Podle nových kritérií a s novým zněním propozic letos proběhlo hodnocení kvality www stránek obcí a měst v rámci krajského kola tradiční soutěže Zlatý erb 2022. S podtitulem „Zaměřeno na služby“ soutěž oslovila 27 provozovatelů internetových stránek. Z měst potvrdila dlouhodobě rostoucí kvalitu webů Jihlava, mezi obcemi Poděšín. V kategorii sborů dobrovolných hasičů si nejvyšší hodnocení poroty odnesly stránky SDH Bohdalov.

„Během posledních dvou let jsme se přesvědčili, že www stránky dávno nejsou pasivním komunikačním nástrojem, jsou součástí klíčového přenášení informací a usnadňují organizaci života nejen v obcích. Není ale jednoduché udělat fungující a dobře vedené stránky, je třeba lidem naslouchat, znát jejich potřeby, návyky spojené s užíváním IT techniky, na jednu stranu jim sdělovat vše, co potřebují, na druhou stranu informace vhodně dávkovat, aby příjemce nezahltily,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

Vítězové krajského kola soutěže Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky si svá ocenění převzali 12. dubna 2022 při slavnostním ceremoniálu v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

Pořadí soutěžících

Města

1.       Jihlava
2.       Moravské Budějovice
3.       Bystřice nad Pernštejnem

Obce

1.       Poděšín
2.       Velký Beranov
3.       Bobrová

Jihlava i Poděšín resp. jejich www stránky budou Kraj Vysočina reprezentovat v celostátním kole soutěže Zlatý erb. Její výsledky budou vyhlášeny v Hradci Králové 16. května 2022 na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě.

Nejlepší web dobrovolného hasičského sboru

1.       Sbor dobrovolných hasičů Bohdalov
2.       SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou 2 – Zámek
3.       SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Pelhřimov

Kategorie weby dobrovolných hasičských sborů je v rámci krajských kol ojedinělá. Vysočina je vlastně jediná, která tuto speciální kategorii vypisuje. K jejímu vyhodnocení se porota vrátila po roční přestávce.

Zdroj: kr-vysocina.cz

Zdroj: eGOVERNMENT NETWORK NEWS

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy