Na co se musí kybersvět připravit v roce 2020

b2b cyber security

Mobilní podvody, sofistikované škodlivé spamy, IoT malware a botnety. Bezpečnostní odborníci také předpokládají větší zaměření na ochranu dat, a to zejména v oblasti umělé inteligence.

Pokrok v šíření malwaru

Útočníci budou využívat sofistikovanější metody pro šíření hrozeb e-maily. Jednou z nich je například krádež příchozích e-mailů, které hackeři využijí ke sledování obětí, nebo do nich přidají škodlivý dodatek, a následně jej zařadí zpět do původní konverzace. Předpokládá se také rozšíření exploit kitů, které už v tuto chvíli zažívají silný návrat, a distribuce malwaru prostřednictvím útoků na dodavatelské řetězce. Je také pravděpodobné, že kyberzločinci začnou využívat slabiny protokolu vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol, RDP), aby šířili hrozby, jako jsou coinminery, krádeže hesel a bankovní viry. Experti očekávají i rozmach červích virů, kvůli kterým mohou být útoky na RDP o to nebezpečnější.

Mobilní podvody a zranitelnost iOS

Uživatelé mobilních zařízení se musí připravit na to, že do oficiálních obchodů se dostane více podvodných a falešných aplikací. Na druhou stranu se ale očekává, že bezpečnostní výzkumníci i podvodníci dokáží v příštím roce odhalit více zranitelností operačního systému iOS.

Zařízení internetu věcí budou pro hackery ještě lákavější terč

Chytrá zařízení a fyzická místa budou napřesrok ještě chytřejší, je přesvědčená bezpečnostní výzkumnice Avastu Anna Shirokova. Pro obchodníky pak bude snazší využít sesbíraná k předvídání chování svých zákazníků.

Aby své kódy ochránili před odhalením, budou kyberzločinci i nadále přidávat matoucí prvky do malwaru určeného pro internet věcí, podobně, jako to zkouší u malwaru pro Windows, aby své kódy uchránili před odhalením.

Rostoucí zájem o ochranu soukromí

V nadcházejícím roce dojde k praktickému využití AI algoritmů, a to i pro zajištění soukromí. Lidé tak budou moct dále získávat velká data, jako dnes, ale přitom neodhalí soukromé údaje.

Napsat komentář