Modula a MiR spolupracují na plně autonomním řešení skladování

Modula MiR autonomous stock

Modula, výrobce chytrých úložných řešení, a Mobile Industrial Robots (MiR), jednička na trhu autonomních mobilních robotů, nedávno představili společně vyvinuté automatizované řešení pro manipulaci s materiálem ve skladech, výrobních a distribučních centrech.

Díky podpoře různých konfigurací může řešení plně nebo částečně automatizovat procesy manipulace s materiálem, jako například:

– Poloautomatizované vychystávání jednotlivých položek, kdy lidský operátor manuálně vyzvedává jednotlivé položky ze skladovací jednotky Modula a umísťuje je na mobilní roboty MiR pro autonomní přepravu do určených oblastí, jako jsou konsolidační centra.

– Poloautomatizované vychystávání s vychystávacími vozíky, kde operátor může vyzvednout více položek a umístit je na vychystávací stanici. Jakmile je vychystávání dokončeno, robot MiR se spojí se stanicí a přesune ji do určené oblasti.

– Plně automatizované vychystávání jednotlivých položek, přičemž roboty MiR jsou vybaveny robotickým ramenem, které vyzvedává jednotlivé položky ze skladovací jednotky Modula a přepravuje je snadno a bezpečně do další zóny nebo konsolidačního centra.

– Plně automatizované vychystávání polic, kdy jsou roboty MiR vybaveny přizpůsobitelným nadstavbovým modulem, který zvedá, přepravuje a umísťuje přepravky nebo police přímo z nebo do přihrádek VLM systému, což usnadňuje vychystávání a doplňování bez lidského zásahu.

– Plná automatizace manipulace s paletami, kdy jsou roboty MiR speciálně vybaveny k vyzvedávání velkých a těžkých předmětů z paletového modulu Vertical Lift Module (VLM).

Řešení poskytuje značné úspory času i prostoru, zlepšuje produktivitu a zefektivňuje intralogistiku. Podle generálního ředitele společnosti Modula Massimiliana Gigliho je bezpečnost na pracovišti a spokojenost zaměstnanců také jednou z hlavních výhod společného řešení Modula a MiR.

„Tím, že tento systém přebírá opakující se, fyzicky namáhavé a jinak nebezpečné úkoly, výrazně zlepšuje pracovní podmínky ve skladech, továrnách a distribučních centrech,“ řekl Gigli. „Tváří v tvář nedostatku pracovních sil mohou podniky, které chtějí automatizovat skladování, vychystávání a manipulaci s materiálem, získat nejen vyšší produktivitu, ale také nabídnout zaměstnancům zajímavější práci a bezpečnější pracovní prostředí.“

Systém Modula a MiR, navržený pro modulární a rychlou implementaci, je vysoce adaptabilní zejména ve skladech a distribučních centrech téměř jakékoli velikosti a uspořádání. Jako takový umožňuje postupnou automatizaci a dovoluje podnikům transformovat své procesy vlastním tempem.

Systém dokáže generovat návratnost investic (ROI) již za 6 až 18 měsíců od nasazení.

TZ

Napsat komentář

Events

FOR ARCH 2023

34. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH v souběhu a 19. ročník veletrhu nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR byly slavnostně zahájeny v úterý

Číst dále »