MiR250 mění standardy v oboru interní logistiky

MiR250

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu mobilních robotů, uvádí nového autonomního mobilního robota MiR250, inovativní model plný nejnovějších technologií se snadnou a efektivní navigací v prostředích s vysokou koncentrací osob. Společnost tak opět posouvá standardy v oboru interní logistiky pomocí robota, jenž je rychlejší, bezpečnější a flexibilnější než jakékoli jiné řešení dostupné na světovém trhu ve své kategorii.

Uvedením modelu MiR250 na trh získávají odvětví průmyslové výroby, logistiky a zdravotnictví zcela nový nástroj pro optimalizaci vnitropodnikové přepravy. Nový robot se dokáže pohybovat rychlostí 7,2 km za hodinu. Jeho konstrukce je kratší a nižší a umožňuje pohyb v omezeném prostoru – projede například dveřmi o šířce 80 cm.

„Čím jsou roboty agilnější, tím jsou užitečnější. V průmyslových prostředích se nachází mnoho míst s velmi omezeným prostorem. Současným trendem je instalace mobilních robotů do stávajících prostředí. Ze strany průmyslového sektoru registrujeme vysokou poptávku po robotech, které dokážou podjíždět pod překážkami, zvládají navigaci v úzkém prostoru, malých výtazích a rychle zvládají objíždění rohů. Proto představujeme robota, který přesně odpovídá požadavkům trhu,“ říká Thomas Visti, výkonný ředitel společnosti MiR.

Interní logistika je vzhledem k četnosti a opakovatelnosti úkolů v kombinaci s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil pro mnoho společností kritickým místem. Mobilní roboty, které jsou autonomní a dokáží se pohybovat kolem osob a jiných překážek, posilují interní přepravu v mnoha různých průmyslových oborech po celém světě. Nový model MiR250 dokáže logistiku zefektivnit ještě více.

„Maximalizovali jsme dobu provozu robota MiR během 24hodinového cyklu, protože MiR250 se nabíjí dvakrát rychleji než jiné menší mobilní roboty. U nepřetržitě pracujícího robota to odpovídá dalším třem hodinám provozu během 24 hodin. A pokud nechcete mít vůbec žádné prostoje, výměna baterie za jinou trvá pouhé dvě minuty,“ říká Thomas Visti.

Autonomní mobilní roboty jsou navrženy tak, aby s nimi lidé spolupracovali bez dodatečných bezpečnostních opatření. Díky integrovanějším bezpečnostním funkcím je MiR250 nejbezpečnějším mobilním robotem svého druhu, který splňuje všechny platné bezpečnostní normy. V modelu MiR250 nahradila společnost řadu standardních komponent ještě odolnějšími, což v praxi znamená, že má robot nyní delší životnost a je určen pro práci v průmyslovém prostředí.

„Málo robotů dostupných na trhu automatizace logistiky je vyrobeno dostatečně robustně, aby vyhovělo požadavkům na odolnost v průmyslovém prostředí. Jedinečné pozice dodavatele robotů také pro tento segment jsme dosáhli prostřednictvím inovací na základě požadavků uživatelů, díky nimž jsme získali hluboké znalosti zákazníků, trhu a jejich potřeb,“ dodává T. Visti.

Robot MiR250 je stejně jako ostatní produkty MiR velmi flexibilní a dokáže se rychle přizpůsobit individuálním potřebám zákazníka pomocí různých nadstavbových modulů. Společnost nyní také poprvé nabízí standardní zdvihovou jednotku MiR250 Shelf Carrier, který po upevnění na robota MiR250 umožňuje vyzvedávat a doručovat police. Robota je též možné vybavit válečkovým dopravníkem, robotickými rameny, policovým systémem a dalšími aplikacemi od široké sítě partnerů MiR.

Napsat komentář