MiR zdvojnásobil prodej AMR robotů v regionu střední a východní Evropy

Mobile Industrial Robots AMR

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), mezinárodní lídr na trhu mobilních robotů, zhodnotila aktuální vývoj na trhu střední a východní Evropy (CEE) a nové příležitosti k automatizaci vnitropodnikové přepravy s ohledem na nedávno uvedený nový model MiR250. Společnost přitom uvedla, že v roce 2019 v regionu CEE zdvojnásobila svůj prodej, a střední a východní Evropa tak tvoří již 11 % globálních prodejů MiR.

Nejvyššího obchodního nárůstu v regionu dosáhl MiR na trzích v České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. V těchto zemích funguje silná partnerská síť: Amtech a Dreamland v České republice a na Slovensku, Astor a ProCobot v Polsku, B&O Engineering a nově také VFP Systems v Maďarsku. Význam střední a východní Evropy v rámci globálního prodeje MiR podtrhuje také aktuální ocenění Excellent Partner pro polský Astor jako pro prvního partnera z regionu. Zajímavého růstu bylo vloni dosaženo také na Balkánu, v Rusku, na Ukrajině a v Bělorusku.

Společnost MiR aktuálně dodává pět modelů mobilních robotů, které se liší nosností a účelem využití. Menší roboty MiR100, MiR200 a MiR250 jsou určeny pro přepravu lehčích nákladů v průmyslové výrobě, logistice a zdravotnictví. MiR500 a MiR1000 zase umožnují automatizaci sběru a přepravy palet a těžkých nákladů. Potřeby zákazníků podporuje MiR rovněž nabídkou širokého ekosystému doplňků a nadstavbových modulů dostupné v rámci platformy MiR Go, která obsahuje řešení třetích stran.

„Ve střední a východní Evropě jsou velmi populární zejména naše menší roboty,“ řekl Jesper Sonne Thimsen, obchodní ředitel pro region CEE ve společnosti MiR. „Pokud jde o průmyslová odvětví, nejvyšší poptávku máme z automobilového a elektrotechnického průmyslu. Současná situace samozřejmě zapříčiní určité zpomalení investic, ale automatizace interní logistiky byla v těchto segmentech vždy na seznamu nejvyšších priorit. V roce 2019 tvořily naše prodeje 11 % celosvětového obratu společnosti.“

V březnu tohoto roku uvedla společnost nový model MiR250, který je určen především do menších a stísněných provozů s úzkými koridory a nízkými profily. „Jsme přesvědčeni, že tento model svými vlastnostmi zaujme zejména výrobní, logistické a zdravotnické organizace. Jednou z jeho předností je rychlejší nabíjení, což umožňuje maximalizovat efektivitu přepravních operací a dosáhnout rychlejší návratnosti investice,“ dodává J. S. Thimsen.

Napsat komentář