mBank spustila autorizaci plateb pomocí biometrie

mBank biometrie app

mBank ve své mobilní aplikaci představila další novinku – možnost autorizace plateb pomocí biometrických prvků klienta. Jedná se o jedinečné charakteristiky každého jednotlivce, jako je například otisk prstu, vzhled oční duhovky nebo rysy obličeje. Ty pomocí chytrého telefonu mohou sloužit k ověření plátců či potvrzení některých kroků. Nově si také klienti mohou v aplikaci spravovat trvalé příkazy a jednorázové platby. Díky těmto novinkám budou moci spravovat své finance s ještě vyšším komfortem.

mBank svým klientům neustále přináší různé nové a užitečné funkcionality s cílem co nejvíce jim zjednodušit život. Potvrzuje to i zavedení nové možnosti autorizace pomocí biometrie v mobilní aplikaci. V současnosti je možné tímto způsobem potvrzovat prováděné platby a změny související s platebními kartami například při úpravě limitů plateb.

„Aby klient mohl autorizaci plateb pomocí biometrických údajů využívat, je potřeba, aby ve své mobilní aplikaci v nastaveních tuto možnost povolil. Následně bude při potvrzování plateb či realizaci změn na kartě aplikací vyzván k přiložení prstu k chytrému telefonu, který načte jeho otisk, nebo ke snímku tváře či duhovky,“ uvádí Lukáš Kiac, vedoucí rozvoje mobilního a internetového bankovnictví mBank. Kvůli zvýšení bezpečnosti zároveň na pozadí platby probíhají procesy, které ověřují důvěryhodnost transakce a také kumulativní výši plateb. Po dosažení určeného limitu si aplikace vyžádá potvrzení platby pomocí PIN-kódu.

Další novinkou v mobilní aplikaci mBank je, že si klienti nyní mohou kompletně spravovat pravidelně se opakující platby pohodlně a rychle prostřednictvím svého chytrého telefonu. Velmi jednoduše tak mohou vytvořit nový a v případě potřeby upravit či zrušit stávající trvalý platební příkaz. Nebudou se už muset přihlašovat do internetového bankovnictví a vše nastaví přímo v mobilu, kdykoli a kdekoli se nacházejí. Novinky se týkají i možnosti úpravy jednorázových plateb, které budou klienti nově moci již nejen smazat, ale také upravit.

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář