Logport zahajuje proměnu brownfieldu Poldi Kladno

Logport Poldi Kladno

Jako první realitní developer vstupuje Logport akvizicí pozemku o rozloze 14 000 m2 do bývalého areálu Poldi Kladno. V hale, která cílí na získání certifikace BREEAM na úrovní Excellent, budou aplikovány prvky Logport ekosystému, jehož součástí jsou solární panely na střeše, zelené fasády, práce s dešťovou vodou i nabíjecí stanice pro podporu elektromobility.

„Jde o strategickou lokalitu s obrovským potenciálem pro rozvoj průmyslové výstavby v okolí Prahy a celém Středočeském kraji. Vznikne zde moderní výrobně-skladovací hala, která nastaví nový standard na trhu průmyslových budov v ČR. Začátek výstavby je plánován na 7/2022 s dokončením a zahájením provozu začátkem roku 2023. Naším záměrem je, aby tyto prostory splňovaly účel a zároveň byly citlivě zasazeny do městské infrastruktury. Proto všechny naše areály vznikají v úzké spolupráci s místní municipalitou,“ vysvětluje David Vais, CEO společnosti Logport Development, která kromě Kladna připravuje areály také v Jinočanech a Uhříněvsi.

Developer komerčních nemovitostí se zaměřuje na budování klíčové městské infrastruktury. Ve vybraných lokalitách přetváří staré a již nevyužité území na moderní městské čtvrti a víceúčelové komerční zóny ve kterých kombinuje skladové a výrobní plochy s kancelářskými a obchodními prostory pro velkoobchod a služby. Areály napojené na místní síť cyklostezek a hromadnou dopravu vznikají podle nejpřísnějších ekologických měřítek s důrazem na udržitelnost životního prostředí a nastavují nové standardy fungujícího a moderního města. Již základní technické standardy konceptu Logport zahrnují práci s dešťovou vodou, solární panely na střechách, zelené fasády pro snížení energetické náročnosti budov a zabraňující vzniku tepelných ostrovů, parkovou úpravu vnějších ploch, nabíjecí stanice pro podporu elektromobility i venkovní hřiště.

„Propojujeme průmyslové a obchodní prostory, které vytváří ideální prostředí pro společnosti se zaměřením na logistiku poslední míle, e-shopy a jejich výdejní místa, strategické skladové a výrobní prostory, showroomy a kanceláře. K tomuto používáme interní tým profesionálů Naše vášeň pro development a nastavené hodnoty nás vedou k tomu, abychom všechna připravovaná území přetvořili na atraktivní místo pro práci a život kolem nich,“ doplňuje David Vais.

TZ

Napsat komentář