LiFi, nová technologie pro přenos dat

LiFi technologie

Signify oznámila, že spolupracuje na pilotních projektech komerčně dostupné technologie LiFi s více než třiceti zákazníky napříč Evropou, Asií a Severní Amerikou. Její LED osvětlení s LiFi kombinuje energeticky úsporné světlo prvotřídní kvality s bezpečným a stabilním vysokorychlostním bezdrátovým připojením pomocí světelných vln.

Průlomovou technologii testují zákaznici ze všech koutů světa. V indickém Bangalore připravil poskytovatel kancelářských a coworkingových prostor Incubex zasedací místnost s LiFi, která umožňuje zkoumat tuto technologii mnoha začínajícím firmám a startupům, které jeho služby využívají.

„Od našeho vzniku aktivně experimentujeme a podporujeme nové technologie. Příležitost být první, kdo bude tuto novou technologií používat, jsme se rozhodli dát 450 prémiovým členům našeho hubu Manya Tech Park a více než 3 500 členům v našich dalších deseti pobočkách. A zpětná vazba je zatím velmi pozitivní,“ uvádí Alap Uttamchandani, zakladatel společnosti Incubex.

Atea, přední společnost zabývající se IT infrastrukturou ve Skandinávii a Pobaltí, testuje LiFi ve své kancelářské budově v norském městě Stavanger. Společnost nechala instalovat LiFi svítidla do haly své budovy, aby ukázala novou technologii i svým návštěvníkům a současně jim poskytla jedinečnou příležitost si ji také vyzkoušet.

Další firmou testující novou technologii LiFi je telekomunikační společnost Orange, která ji nechala umístit ve své pobočce u Paříže.

Singapurská škola Republic Polytechnic je prvním institutem vyššího vzdělávání v jihovýchodní Asii, který přijímá LiFi. Bude jej instalovat do své laboratoře pro chytrá zařízení. Cílem školy je poskytnout svým studentům nové vzdělávací příležitosti a současně rozšířit jejich znalosti o inteligentní světelné technologie.

Širokopásmový internet prostřednictvím světla

„Naše první pilotní projekty dokazují enormní potenciál této technologie,“ říká Michel Germe, ředitel pro LiFi ve společnosti Signify. „Od našich potenciálních zákazníků z různých koutů světa jsme obdrželi stovky podnětů, z nichž některé vedly k úplně novým využitím, které jsme společně připravili. Příkladem může být komunikace mezi roboty ve výrobních zařízeních. Stejně jako se LiFi stalo součástí třiceti pilotních projektů, tak bylo nainstalováno i ve dvaceti šesti našich pobočkách po celém světě.“

Pilotní projety podtrhují závazek společnosti Signify podílet se na rozvoji inovací přínosných pro zákazníky i skutečnost, že světlo nabývá nového významu a promlouvá stále inteligentnějším jazykem.

Napsat komentář