LG Electronics zveřejnila rekordní finanční výsledky za třetí čtvrtletí 2020

LG ANNOUNCES FINANCIAL RESULTS

Společnost LG Electronics oznámila hospodářské výsledky za třetí kvartál. Tržby za toto období činí rekordních 16,92 bilionu KRW (14,24 miliardy USD), provozní zisk je pak 959 miliard KRW (807,14 milionů USD). Jak prodeje, tak i zisky byly ve třetím čtvrtletí letošního roku vůbec nejvyšší v rámci celé dvaašedesátileté historie společnosti. Ekonomické ukazatele nejvíce zvýšil růst prodejů domácích spotřebičů a také divize domácí zábavy. V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 7,8 %, provozní výnosy se pak zvýšily o 22,7 %.

LG Home Appliance & Air Solution Company vykázala ve třetím čtvrtletí tržby 6,16 bilionu KRW (5,18 miliardy USD), což v meziročním porovnání znamená růst o 15,5 %. Jde zároveň o nejlepší hospodářské výsledky v historii společnosti. Prodeje nejvíc rostly v segmentu parních spotřebičů, jako jsou pračky, či díky systému péče o oblečení LG Styler. Vedle rekordních tržeb zaznamenala LG Home Appliance & Air Solution Company také nejlepší provozní zisk od svého vzniku, který dosáhl hodnoty 671,5 miliardy KRW (565,2 milionu USD). Jedná se o růst ve výši 56,6 % oproti třetímu čtvrtletí roku 2019. Zisková marže už třetí kvartál v řadě dosahuje dvoumístných hodnot, tentokrát šlo o 10,9 %. Ještě vyšší zisky pak divize očekává v následujícím čtvrtletí. Růstu profitability chce dosáhnout prostřednictvím optimalizace nákladů.

LG Home Entertainment Company na tržbách vydělala 3,67 bilionu KRW (3,09 miliardy USD), a to znamená růst o 14,3 % v meziročním srovnání. Výsledky táhla vzhůru hlavně zvýšená poptávka po prémiových produktech jako jsou velkoformátové či OLED televize, a to zvlášť v Severní Americe a Evropě. I přesto, že se zvýšily ceny LCD panelů, provozní výnosy vzrostly o 13,2 % na 326,6 miliardy KRW (274,88 milionu USD), a to hlavně díky strategičtějším investicím do marketingu. Ambiciózní plány na poslední čtvrtletí hodlá LG Home Entertainment Company naplnit díky zvyšování podílu na poli prémiových televizorů stejně jako podporou online prodeje.

LG Mobile Communications Company si připsala tržby 1,52 bilionu KRW (1,28 miliardy USD). Jde o stejný úspěch jako ve třetím čtvrtletí loňského roku a v porovnání s druhým letošním kvartálem se pak jedná o růst ve výši 16,5 %. Provozní ztráta se za uplynulý rok snížila o 148,4 miliardy KRW (124,9 milionu USD). K výraznému umoření ztráty přispěla vyšší výrobní efektivita, úspory plynoucí z využívání výrobních kapacit třetích stran a také větší poptávka po široce prodávaných kategoriích. Společnost plánuje zvyšovat podíl tohoto zboží i v budoucnosti, a to zvlášť v Severní a Jižní Americe, a nadále chce také zvyšovat svou provozní efektivitu.

LG Vehicle Component Solutions Company zaznamenala se čtvrtletními tržbami ve výši 1,66 bilionu KRW (1,39 miliardy USD) nárůst o 23,5 % v porovnání se třetím čtvrtletím loňského roku. Provozní ztráta divize byla 66,2 miliardy KRW (55,7 milionu USD), což je oproti předchozímu čtvrtletí výrazný pokles. Tohoto výsledku se podařilo dosáhnout díky obnově provozu severoamerických a evropských automobilek po jarní vlně pandemie stejně jako díky účinné optimalizaci nákladů. V posledním čtvrtletí chce LG Vehicle Component Solutions Company maximalizovat prodeje prostřednictvím lepšího řízení dodavatelského řetězce; svou ziskovost plánuje navyšovat díky efektivnější nákladovosti.

LG Business Solutions Company zvýšila oproti předchozímu kvartálu tržby o 13,4 % na 1,48 bilionu KRW (1,25 miliardy USD). Meziročně se však jedná o 1,9% pokles. Provozní zisk 77 miliard KRW (64,8 milionu USD) poklesl v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 31,1 %, ve srovnání s druhým kvartálem si odepsal 22 %. Pro zlepšení výsledků v oblasti firemních zákazníků plánuje divize výrazně zvýšit aktivitu při distančním prodeji, zlepšovat konkurenceschopnost svých produktů a posílit online marketing.

Výsledky neauditovaných čtvrtletních příjmů společnosti LG Electronics jsou založené na IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví) tříměsíčního období, které skončilo 30. září 2020. Částky v korejských wonech (KRW) se převádějí na americké dolary (USD) průměrným kurzem tříměsíčního období odpovídajícího příslušnému čtvrtletí – 1 188,15 KRW za 1 USD.

Napsat komentář