Kvados roste a rozšiřuje své kompetence v oblasti servisu robotů

robotizace sklad

Skupina KVADOS GROUP se neustále rozrůstá a vítá ve svých řadách nové společnosti. Jako stěžejní bod pro komplexní dodávky automatizačních řešení se ukázala potřeba zastřešení servisních služeb robotů. Další rozšiřování kompetencí umožnila akvizice společností COMTRIX a Průmyslová automatizace Czechia. Připojením společnosti DERUTEX navíc získává vlastní tým na realizaci regálových systémů a dalších technologií do skladů.

PAC Technology

Společnosti COMTRIX s.r.o. a Průmyslová automatizace Czechia s.r.o budou nadále působit samostatně, pro zjednodušení řízení v rámci jedné společnosti s novým názvem PAC Technology s.r.o. KVADOS tím získává zkušené kolegy, kteří disponují znalostmi jak v oblasti průmyslové automatizace, projekce a konstrukce, tak pro realizaci kompletních automatizovaných pracovišť nebo jednoúčelových strojů. Nově bude skupina schopna vlastními kapacitami realizovat slaboproudé i telekomunikační rozvody, a to včetně budování Wi-Fi sítí ve výrobních, ale také logistických provozech. Ty lze doplnit o kamerové systémy nebo EZS či EPS systémy pro dohled, správu a komplexní servis výpočetní techniky u našich klientů.

„Ve spojení s naším datovým centrem myDATACENTER budeme nově schopni nabízet skutečně komplexní služby pro celé portfolio našich stávajících i budoucích klientů,“ vysvětluje Miroslav Hampel, generální ředitel společnosti KVADOS.

Po naplánovaných zaškoleních převezme nový člen skupiny KVADOS GROUP odpovědnost za servisní podporu všech dodávaných robotických řešení, a to včetně přesahu do facility robotů, které distribuuje a dodává naše dceřiná společnost BETTAROE Robotics. Zkušenosti z ovládání robotických ramen budou využity pro začlenění do portfolia logistických řešení pro paletizaci, depaletizaci nebo automatizovanou manipulaci se zbožím v rámci expedice.

DERUTEX

Majetkovým vstupem do společnosti DERUTEX s.r.o. dále získává skupina KVADOS GROUP kapacity pro realizaci vlastní projekce a konstrukce rozsáhlejších řešení v oblasti logistiky. Díky DERUTEXu bude mít vlastní tým na projektování regálových systémů, dopravníků nebo mezaninů pro nasazení robotů do skladu, jejich integraci s pickovacími pracovišti nebo komplexní projekci větších robotizovaných pracovišť.

„Cíleně pokračujeme v naplňování své strategie, vybudovat si pozici největšího a komplexního integrátora automatizačních a robotizačních řešení pod značkami mySTOCK WMS a myFABER. Jsme schopni integrovat rozsáhlé systémy logistických robotů, AGV nebo řešení postavené na technologiích HAI Pick pro automatizovaný pohyb přepravek či dalších řešení pro automatizaci práce s paletami,“ doplňuje Miroslav Hampel.

TZ

Obrázek: myfaber.cz

@RadekVyskovsky

Napsat komentář