Kvados dokončil akvizici společnosti Bettaroe Robotics

logistika akvizice

Po více než roční spolupráci se skupina KVADOS dohodla na akvizici společnosti Bettaroe Robotics, jejímž původním majitelem byl pan René Horejsek. Prostřednictvím společnosti KVADOS GROUP tak ve společnosti Bettaroe Robotics získala skupina KVADOS 100% podíl. Mimo to společnost Bettaroe Robotics získala cenu za nejlepší řešení pro intralogistiku pro rok 2021. Díky akvizici společnosti Bettaroe Robotics posílí KVADOS svou pozici v oblasti dodávek ucelených robotických řešení a robotizačních technologií pro logistiku.

KVADOS je významný dodavatel řešení pro oblast řízených skladů a s vlastním produktem mySTOCK WMS patří k lídrům v oboru řízení logistických a výrobních provozů. V posledních letech se věnuje také řešením zaměřeným na logistickou automatizaci a robotizaci. Díky akvizici společnosti Bettaroe Robotics posílí KVADOS svou pozici v oblasti dodávek ucelených robotických řešení a robotizačních technologií pro logistiku. Skupina KVADOS tak získá distribuční zastoupení pro celou Evropskou unii na dovoz autonomních vysokozdvižných vozíků AGV i pro řešení zaměřená na manipulaci s bednami a kartony, která dodává společnost HAI ROBOTICS.

Bettaroe Robotics zůstane samostatnou společností ve skupině KVADOS a spolu s další dceřinou společností KVADOS Robotics bude rozvíjet distribuční portfolio, nabídku robotických řešení a technologií včetně dodávek robotů pro oblast facilit značky GS Robotics, pro oblast ostrahy nebo zastoupení značky Cubiscan. Spolupráce bude dále pokračovat také s výkonným ředitelem Bettaroe Robotics Tomášem Kochaníčkem, který patří k předním odborníkům na robotizaci v České republice. Tomáš Kochaníček se stal součástí nejvyššího manažerského týmu skupiny KVADOS.

Díky spojení s KVADOS získává Bettaroe Robotics zázemí významného softwarového producenta a integrátora komplexních řešení pro logistiku. Budované vlastní testovací centrum pro robotizaci nabídne unikátní podmínky pro vývoj, výzkum a prezentaci.

Kromě toho společnost BETTAROE Robotics převzala na právě ukončeném německém veletrhu „Intralogistics 2021 from Hannover to Dortmund“, jako evropský distributor a výrobce HAI ROBOTICS, cenu za nejlepší řešení pro intralogistiku pro rok 2021 (IFOY AWARD) s řešením HAIPICK A42 T.

Veletrh probíhal nejen fyzicky, ale také přes online prezentace a videokonference. Účastnili se jej specialisté a vystavovatelé z celého světa kvůli omezení pohybu, které stále přináší světová pandemie. Ale ani vystavovatelský svět se úplně nezastavil a učí se fungovat i v těchto nových podmínkách. Výkonný ředitel Bettaroe Robotics Tomáš Kochaníček se veletrhu fyzicky účastnil, podílel se na prezentaci celé produktové řady našeho partnera HAI Robotics, a také převzal osobně cenu za inovaci. Veletrh potvrdil nastupující trend plné automatizace a robotizace i v segmentu logistiky, ve které má Evropa i Česká republika vzhledem k dominující Asii co dohánět.

TZ

Napsat komentář