Kurýrní firma DoDo získala investici 1,5 miliardy korun na další expanzi

logistika startup investice

Technologicko-logistická firma DoDo Group získala investici 1,5 miliardy korun od investorů v čele s EC Investments Daniela Křetínského a zakladatelem J&T Capital Partners Patrikem Tkáčem. Ti tak v kurýrní firmě Michala Menšíka navýší svůj minoritní podíl. Prostředky firma využije na expanzi do jižní Evropy a posílení pozice v německy mluvících evropských zemích. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Investoři v čele s Křetínským a Tkáčem tak v následujících dvou letech ve firmě DoDo proinvestují 60 milionů eur, přičemž svůj minoritní podíl v DoDo navýší prostřednictvím MFresh Holding, jejíž součástí je rovněž investiční skupina Rockaway Capital Jakuba Havrlanta. Majorita zůstává skupině V-Sharp Michala Menšíka, který zastává pozici výkonného ředitele DoDo Group.

„Investice do DoDo je pro nás atraktivní ve více ohledech, přičemž tím hlavním je fakt, že firma zajímavým a inovativním způsobem propojuje logistiku poslední míle s maloobchodním prodejem, což jsou oblasti, do kterých v rámci širší skupiny EP Corporate Group významně investujeme. Díky know-how týmu DoDo a šíři našeho portfolia věřím, že se nám do budoucna podaří spolupracovat na dalších zajímavých společných projektech,“ uvedl Branislav Miškovič z EC Investments.

Firma DoDo má za sebou velmi úspěšný rok, během kterého se jí podařilo téměř zdvojnásobit roční obrat a poprvé se přiblížila miliardovým tržbám. Technologicko-logistická firma se svými více než 2000 kurýry a 1250 vozy napříč sedmi evropskými zeměmi rozvezla čtyři miliony zásilek. Cílem firmy pro letošní rok je přibližně dvojnásobně navýšit roční obrat na dvě miliardy korun, přičemž v roce 2022 by již mělo být podstatným tahounem růstu právě zahraničí. Svoje služby již startup rozšířil i na Slovensko, do Polska, Německa, Rakouska, Maďarska či Bulharska.

Zdroj: allnews.cz

Napsat komentář