KPC-Group rostla o 20 % a překonala obrat 100 milionů Kč

corporate building

Příjmy společnosti KPC-Group, zastoupení výzkumné a analytické firmy Gartner pro ČR, SR a Rumunsko, přesáhly v roce 2018 100 milionů Kč, což představuje 20% nárůst oproti roku 2017. Celkový obrat služeb Gartner na českém, slovenském a rumunském trhu stoupl na 6,8 milionu dolarů.

Hlavní skupinu zákazníků KPC-Group (80%) představují z pohledu IT a technologií tzv. “uživatelské” organizace – zejména z bankovní a finanční sféry, ale také z odvětví telekomunikací, center sdílených služeb, průmyslu a veřejné sféry. Zbývající pětinu klientů a uživatelů služeb Gartner v Česku pak tvoří inovativní dodavatelé ICT technologií s vlastním produktem a globálními či regionálními ambicemi, nebo poskytovatelé pokročilých IT služeb. V roce 2018 rostl, podobně jako v předchozích letech, nejrychleji segment zákazníků z průmyslové a výrobní sféry. V současné době (3Q2019) obsluhuje KPC-Group v ČR, SR a Rumunsku více než 200 uživatelů v 65 organizacích.

Nejčastějšími tématy, která CIO, IT ředitelé a další uživatelé služeb Gartner v roce 2018 s analytiky řešili byla transparentnost nákladů a benchmarking. Těsně následovala podpora výběru dodavatelů a digitální transformace. V segmentu inovativních technologických firem bylo tématem číslo jedna pozicování produktů, dále vstup na nové trhy a globální prodej.

Napsat komentář