Jakub Dusílek předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank

Jakub Dusílek UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Ve funkci nahradí Jiřího Kunerta, který 30 let úspěšně vedl UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a její předchůdkyně, jež se postupně staly součástí skupiny UniCredit. Z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele banky odejde Jiří Kunert ke dni skončení svého mandátu 1. dubna 2019.

Jiří Kunert bude v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia působit i nadále, a to v dozorčí radě banky. S Jakubem Dusílkem bude úzce spolupracovat na plynulém předání pozice.

Jakub Dusílek zahájil svoji kariéru ve skupině UniCredit v roce 2003 jako manažer regionální pobočky a poté ředitel podpory obchodu firemního bankovnictví v Živnostenské bance, která se stala součástí skupiny UniCredit. Následně působil jako ředitel divize retailového bankovnictví a produktů a ředitel strategického rozvoje UniCredit Bank Czech Republic. V letech 2011 a 2012 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele UniCredit Leasing na Slovensku. V roce 2012 byl jmenován členem představenstva a ředitelem globálních bankovních služeb v České republice. Mezinárodní kariéru následně rozvíjel v UniCredit Bank Rumunsko v letech 2016 až 2018. Jakub Dusílek absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a studoval také CIME se zaměřením na management na Českém vysokém učení technickém. Je držitelem titulu MBA z Hallam University v britském Sheffieldu.

Napsat komentář