IT holding Solitea kupuje slovenskou firmu Commander Services

monitoring vozidel

Brněnský IT holding Solitea kupuje slovenskou společnost Commander Services, která se zabývá GPS monitoringem vozidel. Jejich spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svých internetových stránkách. Solitea kupuje Commander Services prostřednictvím svých firem CSW Holding a Ligelta Holdings.

„K navrhovanému spojení soutěžitelů má dojít v oblasti monitoringu vozidel a souvisejících služeb,“ uvedl úřad v oznámení. Transakci posuzuje v takzvaném zjednodušeném řízení, a rozhodnutí tak vydá do 20 dní.

Stejně jako u předchozích akvizic, kdy Solitea kupovala například konzultační společnost Mainstream, firmu Prytanis nebo slovinskou společnost Vasco, kupují Commander Services společně brněnský CSW Holding a Ligelta Holdings se sídlem na Kypru. Obě tyto firmy společně vlastní podle výroční zprávy holding Solitea, jednatelem CSW Holding je zakladatel a šéf Solitea Martin Cígler. Vlastníkem Ligelta Holdings je fond Sandberg se sídlem na Maltě spravovaný slovenskou společností Sandberg Capital někdejšího partnera J&T Martina Fedora.

Solitea patří ve střední a východní Evropě k největším dodavatelům účetních a podnikových informačních systémů určených pro komerční segment i pro státní a neziskové organizace. V Česku je lídrem na trhu pokladních systémů a její cloudové služby pro drobné podnikatele, například iDoklad, využívají statisíce zákazníků. Dodává do 35 zemí, má 1400 zaměstnanců a v posledních letech udělala desítky podobných akvizic. Letos by měly výnosy činit 130 milionů eur (asi 3,2 mld. Kč).

Firma Commander Services byla podle informací uvedených na internetových stránkách založena v roce 2005 a v současnosti je lídrem slovenského trhu v oboru GPS monitoringu vozidel. Má čtyři pobočky na Slovensku a dvě v České republice.

TZ

Napsat komentář

Events

Fresh IT 2023 za dveřmi

Přijďte 30.3.2023 na FRESH IT – 7. ročník odborné konference pro IT profesionály. Na programu celého dne jsou nejnovější změny a trendy v oblasti informačních

Číst dále »