Investiční skupina eRockets vstupuje do internetového obchodu Grizly.cz

Grizly.cz

Investorská skupina eRockets podnikatelů Jiřího Hlavenky, Jana Svobody, Tomáše Fikara, Josefa Mecha a Ondřeje Klegy oznámila další investici v oblasti e-commerce. Získala 15% podíl ve specializovaném e-shopu Grizly.cz, který se zaměřuje na prodej ořechů a zdravých potravin.

Za úspěchem Grizly.cz stojí mladý podnikatel Dominik Píchal, který e-shop založil v roce 2015 s podporou rodičů. Za necelých šest let vybudoval firmu s obratem 300 milionů korun. Od roku 2016 obchod zdravé produkty také vyrábí a prodává pod vlastní značkou Grizly. Aktuálně e-shop působí rovněž na slovenském trhu, začátkem tohoto roku vstoupil na polský trh a chystá expanzi i do dalších zemí.

Vstup zkušeného investora pomůže obchodu k dalšímu růstu jak na českém trhu, tak i v zahraničí. „V tomto roce máme ambici dosáhnout obratu 500 milionů korun. Zároveň firma vstupuje do další fáze vývoje, což obnáší zvýšené nároky na fungování společnosti. Za eRockets stojí úspěšní podnikatelé, kteří mají dlouholeté zkušenosti s e-commerce. Do firmy tak přinášejí know-how spojené s finančním řízením, expanzí, IT či zaváděním corporate governance. Co je také velmi podstatné, jsou ochotni zapojit se do běžného fungování a intenzivně přispět při řešení některých zásadních témat,“ popisuje plány obchodu majitel Dominik Píchal.

Značce Grizly věří i samotní investoři. „Velkou výhodou e-shopu Grizly.cz je vlastní výroba, což se pozitivně odráží v ekonomických výsledcích v posledních třech letech. Věříme, že brand Grizly má velký potenciál a může získat zajímavou tržní pozici minimálně v celém středoevropském regionu,“ shrnuje jeden ze členů skupiny Ondřej Klega.

Skupina eRockets se orientuje hlavně na investice do projektů v oblasti e-commerce a již vlastní podíly v zavedených e-shopech Astratex.cz a SportObchod.cz. Skupinu založili zkušení podnikatelé a respektovaní odborníci v oboru. Její vstup proto projektu Grizly.cz pomůže s dalším rozvojem. „Grizly.cz je dobře řízený a v česku už zavedený e-shop, navíc působí v atraktivním a rostoucím segmentu zdravých potravin. E-shop stabilně roste a za loňský rok dosáhl rekordního obratu 300 milionů korun. V neposlední řadě vidíme v Dominikovi velký talent české e-commerce scény, který může mít značný přesah za hranice České republiky,“ popisuje novou investici Ondřej Klega.

O internetovém obchodu Grizly.cz

Specializovaný internetový obchod se zdravou výživou působí na českém trhu od roku 2013. Hlavní sortiment obchodu nyní tvoří hlavně ořechy, sušené plody a výrobky z nich. Významnou část produktů si obchod vyrábí a prodává pod vlastní značkou. Celkový obrat obchodu Grizly.cz činil v roce 2020 přes 300 milionů korun.

O investorské skupině eRockets

Investorská skupina eRockets přináší svým partnerům dlouholeté zkušenosti v e-commerce a know-how spojené s rozvojem společností. V rámci české e-commerce se zaměřuje především na segment středně velkých specializovaných e-shopů. Členové fondu eRockets jsou aktivní i v dalších e-shopech, jako je Astratex.cz a SportObchod.cz.

Napsat komentář

Government

Domácnosti omezují výdaje

Růst hrubé přidané hodnoty nefinančních podniků zpomalil a klesla i jejich míra investic. Domácnostem se nadále reálně propadaly příjmy. Reálně klesla jejich spotřeba a přibrzdily

Číst dále »