Instagram poskytl nový přehled toho, jak fungují jeho algoritmy

Instagram jako součást své akce Týden tvůrců přinesl další vhled do svých interních procesů prostřednictvím řady vysvětlení, přičemž první se zaměřuje na nechvalně známý algoritmus Feedu a na to, jak ve skutečnosti určuje dosah obsahu v aplikace.

Jak vysvětluje Instagram: „Chceme lépe vysvětlit, jak funguje Instagram. Existuje mnoho mylných představ a uvědomujeme si, že můžeme udělat více, abychom lidem pomohli pochopit, co děláme. Dnes sdílíme první ze série příspěvků, které vrhnou více světla na to, jak technologie Instagram funguje a jak ovlivňuje zážitky, které mají lidé v celé aplikaci.“

Příspěvek pokrývá řadu klíčových prvků, které vám mohou pomoci lépe porozumět a vylepšit vaše plánování v aplikaci. Zde je přehled klíčových bodů.

Neexistuje jeden, všeobjímající algoritmus
Instagram nejprve poznamenává, že jeho procesy nejsou definovány jediným algoritmem, takže myšlenka „algoritmu“ jako takového je mírně chybná.

„Instagram nemá jeden algoritmus, který by dohlížel na to, co lidé v aplikaci dělají a co nevidí. Používáme různé algoritmy, klasifikátory a procesy, každý se svým vlastním účelem. Chceme maximálně využít váš čas, a věříme, že použití technologie k přizpůsobení vašich zkušeností je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout.“

Instagram vysvětluje, že stejně jako Facebook implementoval algoritmus, protože tok obsahu se stal příliš velkým pro navigaci každého uživatele.

„Do roku 2016 lidem chybělo 70% všech jejich příspěvků ve Feedu, včetně téměř poloviny příspěvků z jejich blízkých kontaktů. Proto jsme vyvinuli a představili Feed, který hodnotil příspěvky podle toho, na čem vám nejvíce záleží.“

Což je důvod, proč se Feed a algoritmy příběhů obecně zaměřují na přátele, zatímco Explore a Reels se snaží odhalit relevantnější témata na základě trendů, zájmů atd.

Klíčové signály
Instagram říká, že všechny jeho algoritmy používají klíčové signály, přičemž tyto signály se liší v závislosti na každém prvku.

Instagram konstatuje, že existují „tisíce“ signálů, ze kterých mohou jeho systémy čerpat, ale hlavní ukazatele v kanálu Feed and Stories jsou z větší části z hlediska důležitosti tyto:

Informace o příspěvku – Jedná se o signály jak o tom, jak populární je příspěvek – pomyslete na to, kolik lidí jej lajklo – a o všedních informacích o samotném obsahu, například o tom, kdy byl zveřejněn, jak dlouho je, pokud jde o video, a co bylo k němu připojeno umístění, pokud existuje.
Informace o osobě, která zveřejnila příspěvek – Pomáhá nám získat představu o tom, jak zajímavá pro vás daná osoba může být, a zahrnuje signály, jako kolikrát lidé s touto osobou interagovali za posledních několik týdnů.
Vaše aktivita – To nám pomáhá pochopit, co by vás mohlo zajímat, a zahrnuje signály, například kolik příspěvků se vám líbilo.
Vaše historie interakce s někým – To nám dává představu o tom, jak vás obecně zajímají prohlížení příspěvků od konkrétní osoby. Příkladem je, zda navzájem komentujete příspěvky ostatních.

Jedná se o obecné identifikátory algoritmů, podobné zpravodajskému kanálu Facebooku, přičemž klíčovými prvky jsou typy příspěvků, se kterými se setkáváte, a váš vztah k tvůrci každého z nich.

Pokud se s videem angažujete častěji, uvidíte více videí, pokud je příspěvek hodně zaujatý, je pravděpodobnější, že ho uvidíte, pokud klepnete na Líbí se mi u určitého příspěvku, je to silný ukazatel zájmu atd.

Zde stojí za zmínku, že tyto prvky platí jak pro hlavní zdroj, tak pro vaše příběhy, takže pokud se snažíte maximalizovat dosah na těchto plochách, jedná se o klíčové prvky, na které se musíte zaměřit.

Kromě toho Instagram také poznamenává, že hodnocení zdroje bude také založeno na historii zapojení každého uživatele:

„Ve Feedu je pět interakcí, na které se podíváme nejpřesněji, jak pravděpodobné je, že strávíte několik sekund nad příspěvkem, komentujete ho, lajkujete, uložíte a klepnete na profilovou fotku. Čím více akce, tím výše uvidíte příspěvek.“

Opět jde o motivační akci – jak můžete maximalizovat přitažlivost svého obsahu k vyvolání těchto typů odpovědí?

Více zde: socialmediatoday.com

@RadekVyskovsky

Zdroj: SOCIAL MEDIA NETWORK NEWS

Napsat komentář