Inovační laboratoř se stěhuje a nabírá nové lidi

AuresLab

Inovační laboratoř AuresLab se stěhuje z centrály největšího českého autobazaru AAA Auto v pražských Čimicích do prostor Visionary v Holešovicích. Hledá a nabírá další experty na data, analytiky a programátory.

„V datech je zlato, a kdo je má, přežije případné horší časy. Automobilový trh čeká radikální proměna, a je třeba se na ni připravit. Proto vyvíjíme aplikace, jež umějí data důkladně vytěžit, a které budí enormní zájem zahraničních autobazarů. Nedávno si je od nás koupila ruská společnost TransTechService (TTS), která je s více než 100 tisíci prodanými auty ročně největším prodejcem ojetých vozů v Tatarstánu a jedním z největších v Rusku. A není sama, kdo jeví o těžbu dat s pomocí robotů zájem,“ říká Stanislav Gálik, šéf inovační laboratoře AuresLab v AAA Auto, která má za sebou rok fungování. Na těžbě a využití dat v oblasti auto-moto nyní v AuresLab pracuje 20 expertů. V horizontu 3 měsíců chce inovační centrum zaměstnat dalších minimálně 10 odborníků.

Aplikace AuresApps například prohledávají a analyzují desítky tisíc inzerátů a zaznamenávají všechny charakteristiky vozu, které jsou z hlediska prodeje důležité – stáří, nájezd, motor a podobně – a porovnávají je s časem, za nějž si daný vůz najde kupce. Tím umožňují mimo jiné lépe naceňovat vykupované vozy tak, aby firmy zákazníkům mohly dát vyšší cenu než konkurence či zvýšit samotné prodeje.

Podle Stanislava Gálika je v této době těžší „přetáhnout“ kvalitní zaměstnance. „Špičkoví lidé vždy práci mají a je dost těžké je přesvědčit, aby měnili. Musíme jim nabídnout zajímavý projekt, který by je bavil, vyzýval, mohli se naučit novým věcem, posouvat se v kariéře a cítili respekt a dobré klima ze strany kolegů,“ říká Gálik a dodává, že bez inovací a těch, kdo je umějí přinést, firmy v nelítostném konkurenčním boji a případné recesi neobstojí.