Huawei a americké firmy brzy obnoví spolupráci

trade icon

Donald Trump před více než dvěma týdny oznámil, že americké společnosti budou moci opět obchodovat se společností Huawei. Nicméně i přes tento výrok se situace zatím nijak nezměnila a čínský výrobce je stále na černé listině.

Americké firmy by však měly oficiálně dostat zelenou během dvou až čtyř týdnů. S touto informací přišel Reuters, který cituje amerického ministra obchodu, Wilbura Rosse. Podle jeho slov dostanou povolení znovu spolupracovat se společností Huawei ty americké firmy, jejichž spolupráce nebude ohrožovat americkou národní bezpečnost.

Podle Reuters požádá nejbližších dnech o povolení spolupracovat se společností Huawei několik amerických firem, včetně dvou výrobců čipů. Není však známo, pro které produkty udělí vláda USA jednotlivým firmám povolení. Americké společnosti měly tyto informace zjišťovat ve čtvrtek 11. července na ministerstvu obchodu.

Konkrétní podrobnosti a kritéria nejsou zatím známy, ale ministerstvo by mělo udělovat povolení během dvou až čtyř týdnů. Společnost Huawei situaci komentovala slovy, že řešením by mělo být jeho odstranění z černé listiny a nikoliv udělování dočasných povolení americkým firmám.

Zdroj: Reuters

Obrázek: rawpixel.com / Freepik

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »