Hotelnictví se připravuje na svět po krizi

Property Management System

Zatímco se některá ubytovací zařízení po celém světě adaptují na pandemickou krizi tím, že poskytují přístřeší zdravotníkům nebo lidem bez domova, další už začínají vyhlížet budoucnost po krizi a připravují se na návrat běžných hostů. Mezi nimi je i startup Mews, který poskytuje ubytovacím zařízením po celém světě systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků hostů. Podle zakladatele startupu Richarda Valtra se budou muset hotely nové situaci přizpůsobit například tím, že zpřísní hygienické standardy, minimalizují lidský kontakt s hosty a dají prostor automatizovaným řešením.

„Pokud někdy existovala příležitost vyladit interní hotelové procesy, je to právě teď,“ myslí si zakladatel úspěšného českého startupu, který dnes působí ve více než 55 zemích světa. Jeho slova potvrzují i některé kroky největších ubytovacích řetězců – velikáni jako Hilton, Marriott nebo Airbnb už se zavázali k tomu, že v brzké budoucnosti podstatně zpřísní své úklidové standardy.

Airbnb například oznámilo, že mezi jednotlivými hosty přibude povinná 24hodinová proluka, která minimalizuje nebezpečí přenosu viru z užívaného prostoru na člověka. Airbnb společně s odborníky také momentálně vyvíjí nový úklidový postup, ke kterému se budou muset pronajímatelé bytů zavázat. Pokud jej nebudou schopni dodržet, proluka mezi jednotlivými hosty se bude muset prodloužit dokonce na 72 hodin.

„Pro hotely, hostely a jiná ubytovací zařízení to bude ale znamenat mnohem víc než nakoupit zásoby dezinfekce a důkladně prát povlečení. Počítáme s tím, že svět ubytování začne fungovat za mnohem menšího lidského kontaktu, než jsme doposud byli zvyklí,“ míní Valtr.

Jednou z možných cest, které Valtr do budoucna vidí, je automatizace procesů za využití dostupných technologií. „Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se rychle otřepat z probíhající pandemie, bude nabídnout hostům možnost bezkontaktního check-inu. Digitalizaci procesů na recepci vnímáme jako důležitou pro zajištění zdraví a bezpečnosti nejen hostů, ale i personálu,“ říká Valtr. V praxi to například může znamenat, že místo čekání ve frontě na recepci lidé provedou check-in na tabletu u vchodu do hotelu. Samozřejmostí jsou pak podle Valtra digitální klíče, které hostům přijdou přímo do mobilu, a placení za pobyt online. „Hotely, které se dosud pokrokovým řešením vyhýbaly, nyní mají příležitost investovat do své budoucnosti. Využít situace k tomu, aby automatizovaly interní procesy a dokázaly hostům nabídnout nejen pohodlnější, ale především bezpečnější možnosti ubytování,“ míní zakladatel Mews.

Sám Mews přitom v reakci na krizi hotelnictví svolal odborný webinář, spustil projekt hotelypomahaji.cz a k nové situaci se postavil jako k výzvě, kterou využije pro lepší strategické plánování a rozvoj svých produktů.

Napsat komentář