Hana Továrková byla zvolena místopředsedkyní BEREC na rok 2023

Předsedkyně Rady ČTÚ Hana Továrková byla na právě probíhajícím 52. plenárním zasedání Rady regulačních orgánů sdružení BEREC (Sdružení evropských regulačních orgánů v oblasti elektronických komunikací) zvolena do čela BEREC na příští rok – stala se jedním ze tří místopředsedů.

„Je skvělé, že ve vedení BEREC budou zástupci menších zemí EU jako je Česko a Chorvatsko,“ uvedl Ivan Marták, předseda slovenského Úřadu pro regulaci elektronických komunikací a poštovních služeb.

Užší vedení BEREC v příštím roce povede Konstantinos Masselos (EETT, Řecko). Členy tzv. „troiky“ budou dále současná předsedkyně BEREC Annemarie Sipkes (ACM, Nizozemsko) a Tonko Obuljen (HAKOM, Chorvatsko), který byl dnes zvolen předsedou na rok 2024. Předsedkyně Rady ČTÚ byla zvolena mezi trojici místopředsedů na jeden rok. Spolu s ní budou tuto funkci zastávat Robert Mourik (ComReg, Irsko) a Branko Kovijanić (EKIP, Černá hora), který bude reprezentovat členy BEREC mimo Evropskou unii.

TZ/ČTÚ

Zdroj: JOBS NETWORK NEWS

Napsat komentář

Events

Fresh IT 2023 za dveřmi

Přijďte 30.3.2023 na FRESH IT – 7. ročník odborné konference pro IT profesionály. Na programu celého dne jsou nejnovější změny a trendy v oblasti informačních

Číst dále »
Generated by Feedzy