Gatema přebírá zákaznický kmen DATRONu

Gatema DATRON

Boskovická společnost Gatema nově kupuje zákaznický kmen společnosti DATRON. Akvizicí získá 25 nových zákazníků.

Na trhu je přitom letos aktivní už podruhé. Na začátku roku získala do svého portfolia sedm zákazníků společnosti ASG. „Náš cíl se nemění. Být absolutním českým leaderem v oblasti implementací a služeb spojených s informačním systémem HELIOS. Zároveň jsme si předsevzali, že do roku 2025 zdvojnásobíme celý obrat naší divize, k čemuž vede nejen pozvolná cesta přes dobré reference, ale také skokový růst u podobných akvizic jako v případě DATRONu. Aktivní v tomto směru plánujeme být i v příštím roce, kdy znovu budeme hledat vhodné příležitosti,“ říká František Vlk, jeden z majitelů společnosti Gatema, která se kromě implementace informačních systémů zabývá také výrobou desek plošných spojů, projektovým poradenstvím nebo vývojem unikátního audiovizuálního lékařského systému Apollon.

Gatema nejnovější akvizicí převezme celý zákaznický kmen společnosti DATRON. Nově bude pečovat o 15 implementací ERP systému ve verzi HELIOS Orange a dalších 10 ve verzi HELIOS Green.

„DATRONu se prodejem zákaznického kmenu uvolní kapacity a bude se moci soustředit na vývoj svých vlastních aplikačních řešení a jejich integraci se systémy HELIOS, a v tom chce svou pozici posilovat,“ uvedl Zdeněk Jiráček, ředitel společnosti.

„Jsme přesvědčeni, že změnu pocítí i samotní zákazníci. Kromě kvalitní péče, která je pro nás naprostým základem každé spolupráce, především v oblasti konzultací a praktických zkušeností, které budou moci využít ve vlastním podnikání. My neimplementujeme, my skutečně neustále pomáháme rozvíjet a měnit firmy. Ať už jde o neustálé zvyšování produktivity nebo ekonomický růst. Kdybych měl činnost naší divize shrnout v jedné větě – pak základem jsou samozřejmě výsledky, ale cesta k nim vede přes maximální péči a partnerství,“ doplňuje Pavel Pulec, ředitel Divize informačních systémů ve společnosti Gatema.

Gatema v letošním roce již poosmé v řadě obhájila status Gold Partnera systému HELIOS.

Napsat komentář