Fintech InspiPay získal novou investici

Fintech InspiPay

Fintech startup InspiPay získává investici od fondu WJ Ventures a dosahuje tak po roce a půl na trhu na valuaci 15 milionů. Investice míří do vylepšení technologie pro porovnávání poplatkových struktur a zrychlení procesu acquiringu.

Spoluzakladatel InspiPay William Jalloul tak skrz svůj investiční fond nyní ovládá 50 % firmy. Zbylých 50 % drží vývojářské studio Inspirum Technologies, které pro střední a velké firmy tvoří e-shopy na míru na vlastní platformě InspiShop.

Z pohledu transakčních datových toků stojí InspiPay v pozici nezávislé obchodní organizace mezi obchodníkem a jeho acquirerem. Zajišťuje také alternativní metody jako Twisto a platby kryptoměnami. Firma z pražských Holešovic si klade za cíl snížit často nesmyslně vysoké poplatky za platby.

“Přes InspiPay projde ročně přes 500 milionů korun v platbách kartou, plán je v roce 2019 dosáhnout 2 miliard. Oproti bance porovnáme většinu dostupných metod platby kartou a díky objemu transakcí ušetříme na poplatcích v průměru 28 %. Podnikatelé u nás získají osobní přístup a porovnají poplatky i technologie ať už pro fyzické provozovny nebo e-shop,” říká Jiří Moos, spoluzakladatel InspiPay.

Reálná úspora je závislá na měsíčním obratu z bezhotovostních transakcí, resp. průměrné transakci u obchodníka. “V modelovém případě obchodníka s ročním obratem ve výši 10.000.000,- jsme schopni ušetřit desítky tisíc korun,” dodává Moos.

Napsat komentář

Government

Ochrana oznamovatelů

Ministerstvo spravedlnosti připravilo metodiku ke směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie

Číst dále »