Festival Maker Faire Prague bude v květnu a online

Festival Maker Faire Prague

Novodobí kutilové a bastlíři se letos nemohou sejít v červnu osobně, a tak to zkusí v květnu digitálně! Online verze festivalu se uskuteční 29. a 30. května. Zájemci tu najdou bohatý program tvořený živým přenosem, rozhovory s makery, reportážemi přímo z makerských dílen a online workshopy. Velkou akci na pražském Výstavišti pro obvyklých 10 tisíc návštěvníků přesunuli organizátoři na listopad.

„Jdeme neprošlapanou cestou. Ale kdo jiný by měl zkusit přenést festival do online prostředí než právě lidé z makerského prostředí? Budeme první a snad se nám povede ukázat možnosti, které nám nabízí internet… a pozitivně překvapit,“ říká Jan Kužník, programový ředitel festivalu.

Organizátoři připravili pro návštěvníky několik hodin přímých přenosů, videí a reportáží, kde uvidí makery v akci tak detailně, jak by to v reálu prostě nebylo možné. Páteční odpoledne bude spolumoderovat Vladimír Kořen, sobotou provede vedle Jana Kužníka Milan Blažek.

„Byli to právě i makeři a kutilové, kteří svým umem a okamžitou reakcí výrazně pomohli zvládnout epidemii koronaviru na samém začátku. Bez roušek ušitých doma, ochranných štítů vytištěných na 3D tiskárnách, bez podomácku vyrobených dezinfekcí a naší obecné schopnosti improvizovat to mohlo dopadnout mnohem hůř,“ dodává Jan Kužník.

Rozhodnutí zkusit zorganizovat online festival padlo v dubnu, kdy bylo jasné, že minimálně do poloviny roku není šance udělat žádný festival, veletrh nebo setkání několika tisíc lidí. „Spousta z nás je doma, a má tak nečekaně hodně času na své koníčky a tvůrčí projekty. Věřím, že online verze Maker Faire spoustu lidí inspiruje a třeba se pustí do něčeho vlastního,“ říká Josef Průša, CEO firmy Prusa Research. Právě společnost Prusa Research a také hl. m. Praha jsou hlavními partnery online festivalu.

Všichni kutilové, kteří se chtějí potkat osobně, ať se těší na víkend 14.–15. listopadu. V tomto termínu organizátoři plánují setkání na pražském Výstavišti. Předchozí dva ročníky Maker Faire Prague navštívilo přes 10 000 návštěvníků. Festival je určen nejen bastlířům, ale všem kreativním lidem, a především rodinám s dětmi.

Napsat komentář