Faurecia nasadí autonomní mobilní roboty do svých výrobních zařízení

Faurecia MiR

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), největší globální poskytovatel autonomních mobilních robotů, ohlásila globální strategickou spolupráci s firmou Faurecia, jedním z předních světových automobilových subdodavatelů. V rámci strategického partnerství nasadí Faurecia autonomní mobilní roboty do svých výrobních zařízení po celém světě a posune tak stupeň automatizace na novou úroveň.

„Vstoupili jsme do tohoto strategického partnerství s MiR, protože má dostatečnou kapacitu a znalosti potřebné k zefektivnění a optimalizaci našich logistických procesů,“ řekl Eric Moreau, viceprezident pro dodavatelský řetězec a digitalizaci skupiny Faurecia Clean Mobility Business. „MiR má prověřenou technologii, na kterou spoléhá řada nadnárodních podniků ke zvýšení produktivity své logistiky. Obecně využíváme automatizaci na vysoké úrovni, ale až doposud pro nás byla automatizace vnitropodnikové přepravy velkou výzvou. Vidíme v ní obrovský potenciál. Neustále musíme přenastavovat naše výrobní prostory tak, abychom vyhověli poptávce po menších výrobních sériích, což klade vysoké nároky na flexibilitu. Tu jsme našli v robotech MiR, které nepotřebují žádnou dodatečnou infrastrukturu a dokáží se navigovat na základě vlastních mapových zdrojů, jež lze snadno aktualizovat.“

MiR nabízí řadu kolaborativních autonomních mobilních robotů, které jsou určeny k bezprostřední spolupráci s lidmi a které uvolňují lidské pracovníky od fyzicky těžké práce. Mobilní roboty jsou uživatelsky přívětivé a mohou být obsluhovány bez předchozí programátorské zkušenosti. Zaměstnanci s nimi mohou snadno interagovat v prostředí chytrých telefonů, tabletů či PC, a zadávat jim úkol stiskem jednoho tlačítka. Výsledkem snadné ovladatelnosti je rychlé nasazení a nízké celkové náklady na vlastnictví. Roboty MiR mohou být dle potřeb upraveny o nadstavbové moduly. Právě tato všestrannost byla dalším důvodem, proč Faurecia zvolila technologii MiR.

„Mobilní roboty MiR dokáží nejen přepravovat zboží, ale také kombinovat další procesní kroky jako nakládání či vykládání, a tím zvyšují efektivitu celé výrobní linky. Mobilní coboty jsou extrémně flexibilní. Identifikovali jsme několik různých aplikací, ve kterých mohou převzít monotónní činnosti přepravy v rámci jednotlivých výrobních zařízení, či mezi nimi a skladem,“ dodává Moreau.

Spolupráce s MiR umožní společnosti Faurecia optimalizovat řadu procesů a je dalším důkazem současných trendů automatizace vnitropodnikové přepravy. Podle zprávy IFR tvořily v roce 2017 logistické roboty 63 % všech obslužných robotů dodaných do průmyslových odvětvích. IFR rovněž předpovídá vysoký nárůst i do budoucna a celkem 600 000 dodaných logistických robotů během let 2018 až 2021.

„Jsme potěšeni, že jsme navázali spolupráci se společností Faurecia a můžeme jí pomoci dosáhnout cílů prostřednictvím našich flexibilních, kolaborativních a bezpečných mobilních robotů,“ řekl Thomas Visti, výkonný ředitel společnosti MiR. „Obecně vidíme v automobilovém průmyslu, který zavádí autonomní technologie rychleji než jakékoliv jiné odvětví, velký potenciál. Výrobní prostředí jsou dnes velmi dynamická a lidé, zařízení, palety a další překážky se mohou objevit v logistických trasách. Naše mobilní roboty se s těmito překážkami dokáží vyrovnat. Díky autonomní navigaci se automatizovaná přeprava materiálu stává pružnější a snadno se adaptuje na konkrétní situace, bez dodatečných nákladů a přerušení provozu.“

Napsat komentář