Evropské centrum pro hyperloopy se otevírá pro testování v Nizozemsku

[[{“value”:”

Evropské centrum pro hyperloopy (EHC) dokončilo svou testovací infrastrukturu hyperloopů a je otevřeno k testování v Groningenu, nejsevernější provincii Nizozemska. Hardt Hyperloop, inovátor v této oblasti, zahájí své první testy v nadcházejících týdnech.

Za účelem podpory technického pokroku ekosystému hyperloopů je Evropské centrum pro hyperloopy otevřeným testovacím zařízením hyperloopů s organizacemi, které jsou vítány k testování svých technologií v této infrastruktuře.

Zařízení obsahuje 420metrový testovací tubus hyperloop, který je schopen demonstrovat všechny základní technologie hyperloopu, včetně úplného přepnutí do jízdního pruhu.

„Toto je klíčový okamžik ve vývoji hyperloopů,” řekl Sascha Lamme, ředitel EHC. „Je skvělé, že toto nejmodernější zařízení v provincii Groningen bylo uvedeno do života s podporou všech našich partnerů, a nemůžeme se dočkat, až proběhnou první testy.“

Testovací infrastruktura v EHC je navržena tak, aby reprezentovala skutečné podmínky. Zahrnutí úplného přepínače jízdních pruhů je zásadní pro realizaci sítí hyperloop.

„Zařízení Evropského centra hyperloopů je pro nás perfektní základnou pro ověřování a pokrok naší technologie,“ řekl Marinus van der Meijs, spoluzakladatel a ředitel technologie a inženýrství Hardt Hyperloop. „Tato infrastruktura nám umožňuje demonstrovat základní technologie, jako je magnetická levitace, pohon, stabilizace a dokonce i přepínání mezi jízdními pruhy, při rychlostech až 100 km/h.“

EHC je součástí programu rozvoje hyperloopů (HDP), což je veřejně-soukromé partnerství více než 25 partnerů s cílem vylepšit technologii hyperloopů.

Trubky hyperloop jsou vyrobeny z oceli vyvinuté společností Posco (KR) ve spolupráci s Tata Steel (NL), byly smontovány do plně prefabrikovaných trubek hyperloop dodavatelem Mercon (NL) a byly instalovány infrastrukturní společností Denys (BE). Celkem se do realizace infrastruktury zapojilo více než 50 společností.

Součástí HDP je několik technologických společností a výzkumných ústavů hyperloop, které tvoří EuroTube (CH), Hardt Hyperloop (NL), Nevomo (PL) a Zeleros (ES).

HDP má finanční podporu od Evropské komise, nizozemské vlády a provincie Groningen.

Evropské centrum hyperloopů je také součástí evropského klastru pro výzkumnou infrastrukturu spolu s testovacím zařízením pro hyperloop ve Švýcarsku, DemoTube (120 metrů), od vývojáře hyperloopů EuroTube. Kombinace výsledků obou testovacích zařízení hyperloopů dále urychluje pokrok ve vývoji hyperloopů.

Ekosystém energetického přechodu, EIT InnoEnergy, uvádí, že díky technickému pokroku hyperloopu dochází k celosvětovému nárůstu tržní trakce pro hyperloop. V Itálii nedávno začala studie proveditelnosti pilotní trasy hyperloopu. Indie se připravuje na zahájení pilotního projektu hyperloopu v roce 2026. Na kontinentální úrovni Evropská komise s podporou Evropského parlamentu navrhla zahrnout hyperloop do své politiky Ten-T. Tato politika je zaměřena na posílení propojení mezi evropskými členskými státy.

Odhaduje se, že infrastruktura hyperloopu je levnější ve srovnání s vysokorychlostní železnicí a prostorová integrace hyperloopu je považována za jednodušší ve srovnání s jinými typy infrastruktury. Navíc se odhaduje, že spotřeba energie při cestování s hyperloopem je 10krát nižší ve srovnání s cestováním autem nebo letadlem, což představuje energeticky účinné řešení pro rostoucí potřeby dopravy.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Napsat komentář