Equal Pay Day 2023: Rovné příležitosti pohání ekonomický růst, posilují demokracii a zvyšují wellbeing celé společnosti.

14. ročník legendární pracovně zážitkové konference Equal Pay Day, která má za cíl připomínat rozdíl v odměňování mezi muži a ženami v ČR a ve světě, se uskutečnil ve dnech 31.3. – 2.4.2023 v Praze a nesl podtitul BÝT VIDĚT A SLYŠET, který se promítl do mnoha vystoupení. Veřejně prospěšná společnost Business & Professional Women CR, která za projektem stojí, propojuje téma rovného odměňování s celou řadou dalších témat, která mohou významně přispět ke změně postavení žen v práci i podnikání.

29 vystupujících přineslo pro 676 účastnic a účastníků páteční konference témata, která jsou důležitá pro ženy v kariéře a to zcela netradiční formou – autenticky, bez slidů a zcela otevřeně – bez obalu a napřímo.

Jak zdůraznil ve svém vystoupení Ulrik Vestergaard Knudsen, OECD Deputy Secretary General – rovné příležitosti pohání ekonomický růst, posilují demokracii a zvyšují wellbeing celé společnosti. A proto jsou důležitým tématem nejen pro OECD samotné, ale mělo by být v centru pozornosti jednotlivých vlád, firem i nás všech.

Rovné odměňování, diverzita a zahraniční zkušenosti

Dopolední program byl naplněn pohledy a názory zejména zahraničních expertek na téma férového odměňování, firemních strategií na podporu zlepšení možností pracovní realizace žen a podělily se o praktické zkušenosti ze své cesty do rozhodovacích pozic.

Mezi vystupujícími byly například :

Elke Miltrup-Altunok, Senior Vice President Human Resources Mondelēz International
Silke Muenster, Chief Diversity Officer at Philip Morris International
Ivana Tůmová, generální ředitelka Mondelez International
Michaela Chaloupková, členka představenstva Skupiny ČEZ
Kamila Makhmoud, CFO & Member of the Management Board v Raiffeisenbank
Andrea Gontkovičová, Managing Director CZ, SK and HU at Philip Morris International

Je zcela zřejmé, že ve firmách je potřeba vytvářet prostředí, které nebude hodnotit ženy podle toho, jestli umí stejné věci jako muži. Je potřeba vytvořit takovou firemní kulturu, která si rozdíly mezi oběma pohlavími uvědomuje a celé své pracovní prostředí upraví tak, aby fyzické a psychické rozdíly srovnalo a umožnilo všem plnou realizaci, “ říká prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women CR a zakladatelka projektu.

Jsme dostatečně vzdělané, připravené převzít vyšší odpovědnost.

Účastnice i účastníci konference poukázali na to, že ve firmách existuje velký potenciál velmi vzdělaných žen, které jsou připravené převzít vyšší odpovědnost a současně vyzvali nejen přítomné, aby se nezdráhali chopit nabízených příležitostí.

O své motivaci měnit zažité pořádky i o svojí vlastní kariérní cestě hovořili například

Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank
Matej Šemšej, HR ředitele TV Nova
Daniela Hlaváčková, Marketingová ředitelka pro střední Evropu, MARS
Iva Welker, Managing Director VMLY&R
Lenka Axlerová, ředitelka pro sektor veřejné správy společnosti Microsoft a další

Tradiční součástí českého Equal Pay Day jsou již 14 let mentoringové dny, které mají moc měnit ženskou kariéru prostřednictvím sdílení zkušeností. Letos přispělo 79 mentorek celkem 1180 účastnicím a nabídlo tak 4130 hodin autentického vzdělávání.

Péče o vlastní peníze je i pro ženy mimořádně důležitá.  Do programu konference zařadily organizátorky také FINdependence zónu, edukující ženy v investování, trendech na rok 2023.

15. ročník Equal Pay Day se bude konat 11. a 12. dubna 2024.

 

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »
Generated by Feedzy