Dun & Bradstreet snižuje ratingové hodnocení Itálie

Společnost Dun & Bradstreet snížila hodnocení rizika Itálie z DB4a na DB4b v pásmu středního rizika návratnosti investice. V reakci na rychlé rozšíření koronaviru a jeho dopadu na ekonomiku byl také upraven celkový výhled úvěrových, tržních a dodavatelských ratingů z „zhoršující se“ na „rychle se zhoršující“.

Nejnovější analýza D&B naznačuje, že Itálie míří do recese, již počtvrté od vypuknutí globální finanční krize v roce 2008. Současná krize tvrdě zasáhla cestovní ruch. „Je nepravděpodobné, že by se toto odvětví v první polovině roku zotavilo,“ uvádí se ve zprávě. Stavební činnost se po zotavení z hluboké recese prakticky zastavila kvůli krizi likvidity. Průmyslová výroba před začátkem koronové krize oslabila a nyní klesá. Vzhledem k současnému stavu společnost Dun & Bradstreet revidovala svou prognózu reálného HDP do roku 2020 pro Itálii z 0,3 % na -0,3 % za předpokladu, že Itálie boj s epidemií zvládne, nejpozději do začátku 3Q 2020. „Pokud by krize trvala déle, pravděpodobně budeme naše odhady dále revidovat,“ uzavírá zpráva.

D&B Indikátor rizikovosti zemí je rozdělen do sedmi pásem v rozsahu od DB1 po DB7. Každé pásmo je dále rozděleno na čtvrtiny (a-d) s postupným určením kdy „a“ představuje o trochu menší riziko, než je označení „b“, atd. Jenom indikátor DB7 není rozdělen na čtvrtiny. Celkově má tedy D&B Rating zemí 25 stupňů hodnocení.

DB1 – nejnižší riziko návratnosti investic
DB2 – nízké riziko návratnosti investic
DB3 – mírné riziko návratnosti investic
DB4 – střední riziko návratnosti investic
DB5 – vysoké riziko návratnosti investic
DB6 – velmi vysoké riziko návratnosti investic
DB7 – nejvyšší riziko návratnosti investic

Napsat komentář