Dodávky pneumatik pro evropské automobilky

pneu

Nexen Tire zvýší dodávky pneumatik pro originální výbavu na evropský automobilový trh. Pneumatiky N’blue HD Plus bude jako originální vybavení dodávat celé řadě evropských automobilek včetně výrobců Volkswagen, SEAT a Škoda.

V testu letních pneumatik, prestižního německého autoklubu ADAC a časopisu AUTOBILD, se pneumatiky N’blue HD Plus od společnosti Nexen Tire ukázaly jako ideální letní obutí s mnoha kvalitami.

„Jsme hrdí na to, že naše výrobky splňují požadavky světových výrobců automobilů v Evropě,“ uvedl Eun Sock Lee, ředitel obchodního zastoupení Nexen Tire Praha. „Nexen Tire bude dál zvyšovat svou přítomnost na globálním trhu skrze svůj důraz na inovace a kvalitu.“

Pneumatiky N’blue HD Plus (215/45R17 91W) najdou uplatnění u modernizovaného Pola, což je jeden z nejprodávanějších modelů Volkswagenu. Ty samé pneumatiky o rozměrech 205/60R16 92V a 215/60R16 95V se budou montovat na nové kompaktní SUV Volkswagenu nazvané T-Roc, jež se bude vyrábět v Portugalsku.

Nexen Tire bude pneumatiky N’blue HD Plus dodávat také pro španělskou značku SEAT. Její populární hatchback Ibiza dostane pláště 215/45R17 91W a její první SUV, nazvané Ateca, bude jezdit na stejných pneumatikách o rozměru 215/60R16 95V.

Tytéž pláště obují také dva modely českého výrobce Škoda. Především to bude prémiový model tuzemské automobilky Superb, který bude mít z výroby obuté pneumatiky N’blue HD Plus (215/60R16 95V), stejně jako nový SUV střední třídy Karoq, jenž má posílit pozici značky Škoda ve třídě SUV. Nexen Tire dodává pneumatiky automobilkám od roku 2012 a za tu dobu získal řadu odběratelů mezi evropskými výrobci automobilů. Dalšími iniciativami zaměřenými na zvyšování dodávek pneumatik pro nové vozy chce Nexen Tire dál posilovat svou přítomnost na evropském trhu.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

.

Napsat komentář