Díky nové službě můžete u lékaře platit kartou

platebni karty

Platba kartou je již neodmyslitelnou součástí každodenního života a řada lidí se bez ní prakticky neobejde. Přesto však existují oblasti, kde se nejedná o zcela samozřejmou záležitost, a to například v ordinacích lékařů. Přitom téměř polovina Čechů by tuto možnost uvítalo. Proto byla vytvořena nová služba, která přináší velmi jednoduché a komplexní řešení platby kartou do ordinací lékařů. Pacient tak díky ní získá rychlou a velmi pohodlnou metodu placení za provedené výkony.

Platby kartou v dnešní době výrazně převyšují hotovostní transakce. Přesto však tento způsob úhrady především v ordinacích lékařů nebývá samozřejmou záležitostí. Ať už pacient navštíví svého praktického lékaře kvůli nejrůznějším potvrzením, specialistu či zubaře, kde se doplatky za provedenou péči mohou velmi snadno pohybovat v řádu tisíců, díky službě CGM TERMINÁL se již pochybnosti o dostatečném množství hotovosti stanou minulostí. „Naše nová služba přináší do ordinací jednoduché řešení platby kartou. Díky její plné integraci se stávajícím softwarem lékaře poskytuje řadu unikátních výhod, které u běžného platebního terminálu nejsou k dispozici. Lékař jejím prostřednictvím může nejenom realizovat platební transakce, ale také tisknout průvodky k elektronickým receptům či účtenky s náležitostmi EET, rovněž díky ní získá okamžitý přístup k realizovaným transakcím a přehledovým funkcím. Lékaři se tak opět více uvolní ruce svázané povinnou agendou a pacient navíc získá možnost platit kartou, a to jakoukoliv, což je v dnešní době standardem,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical ČR.

Komfort pro pacienta a komplexní řešení pro lékaře

Přechod na novou službu je velice jednoduchý, nevyžaduje návštěvu banky a funguje se stávajícím účtem lékaře. Díky její plné integraci s ambulantním programem není nutné zadávat ručně částku na platební terminál a celou agendu tak zbytečně prodlužovat. Navíc je lékař v každém okamžiku přesně informován o tom, co se odehrává při realizaci platby – má tedy vše pod svou plnou kontrolou, zabezpečeným způsobem dle nejpřísnějších standardů a podmínek vztahujících se na elektronické platby a bankovní transakce. „Bezhotovostní platba je dnes nejpoužívanějším způsobem platebního styku. S rostoucími cenami za výkony, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, je možnost úhrady platební kartou žádaná stále častěji. Jsou totiž situace, kdy pacientovi nemůžeme dopředu vypočíst přesnou částku za ošetření, a může se stát, že pacient u sebe nebude mít dostatečnou hotovost. Platební terminál nám i pacientům ušetří čas a nežádoucí stres. Další výhodou nové služby je rovněž její jednoduchost. Odpadne také časté odnášení hotovosti do banky. Pokud je navíc terminál propojen s programem využívaným v ordinaci, je vygenerování platby velmi jednoduché. Já sama používám již 10 let DENTIST+ a propojení platebního terminálu s tímto programem jsem přivítala s nadšením,“ uzavírá MUDr. Daniela Holešová, specialistka na estetickou stomatologii, která se účastnila pilotního provozu CGM TERMINÁLu.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Napsat komentář