Díky nové službě můžete u lékaře platit kartou

platebni karty

Platba kartou je již neodmyslitelnou součástí každodenního života a řada lidí se bez ní prakticky neobejde. Přesto však existují oblasti, kde se nejedná o zcela samozřejmou záležitost, a to například v ordinacích lékařů. Přitom téměř polovina Čechů by tuto možnost uvítalo. Proto byla vytvořena nová služba, která přináší velmi jednoduché a komplexní řešení platby kartou do ordinací lékařů. Pacient tak díky ní získá rychlou a velmi pohodlnou metodu placení za provedené výkony.

Platby kartou v dnešní době výrazně převyšují hotovostní transakce. Přesto však tento způsob úhrady především v ordinacích lékařů nebývá samozřejmou záležitostí. Ať už pacient navštíví svého praktického lékaře kvůli nejrůznějším potvrzením, specialistu či zubaře, kde se doplatky za provedenou péči mohou velmi snadno pohybovat v řádu tisíců, díky službě CGM TERMINÁL se již pochybnosti o dostatečném množství hotovosti stanou minulostí. „Naše nová služba přináší do ordinací jednoduché řešení platby kartou. Díky její plné integraci se stávajícím softwarem lékaře poskytuje řadu unikátních výhod, které u běžného platebního terminálu nejsou k dispozici. Lékař jejím prostřednictvím může nejenom realizovat platební transakce, ale také tisknout průvodky k elektronickým receptům či účtenky s náležitostmi EET, rovněž díky ní získá okamžitý přístup k realizovaným transakcím a přehledovým funkcím. Lékaři se tak opět více uvolní ruce svázané povinnou agendou a pacient navíc získá možnost platit kartou, a to jakoukoliv, což je v dnešní době standardem,“ říká Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical ČR.

Komfort pro pacienta a komplexní řešení pro lékaře

Přechod na novou službu je velice jednoduchý, nevyžaduje návštěvu banky a funguje se stávajícím účtem lékaře. Díky její plné integraci s ambulantním programem není nutné zadávat ručně částku na platební terminál a celou agendu tak zbytečně prodlužovat. Navíc je lékař v každém okamžiku přesně informován o tom, co se odehrává při realizaci platby – má tedy vše pod svou plnou kontrolou, zabezpečeným způsobem dle nejpřísnějších standardů a podmínek vztahujících se na elektronické platby a bankovní transakce. „Bezhotovostní platba je dnes nejpoužívanějším způsobem platebního styku. S rostoucími cenami za výkony, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, je možnost úhrady platební kartou žádaná stále častěji. Jsou totiž situace, kdy pacientovi nemůžeme dopředu vypočíst přesnou částku za ošetření, a může se stát, že pacient u sebe nebude mít dostatečnou hotovost. Platební terminál nám i pacientům ušetří čas a nežádoucí stres. Další výhodou nové služby je rovněž její jednoduchost. Odpadne také časté odnášení hotovosti do banky. Pokud je navíc terminál propojen s programem využívaným v ordinaci, je vygenerování platby velmi jednoduché. Já sama používám již 10 let DENTIST+ a propojení platebního terminálu s tímto programem jsem přivítala s nadšením,“ uzavírá MUDr. Daniela Holešová, specialistka na estetickou stomatologii, která se účastnila pilotního provozu CGM TERMINÁLu.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »