DB Schenker zajistí distribuci náhradních dílů pro Porsche Cars Canada

Porsche

Kanadské zastoupení automobilky Porsche, která je po celém světě známá pro své sportovní a manažerské vozy, si vybralo pobočku logistické společnosti DB Schenker pro provozování svého nového distribučního centra náhradních dílů ve městě Mississauga v provincii Ontario. Následující tři roky tak bude přední světový poskytovatel logistických služeb spolupracovat s výrobcem prémiových vozů na zefektivnění logistických procesů pro náročnou klientelu značky Porsche.

Nové distribuční centrum je výsledkem více než dvouletého plánování. Jeho areál se rozkládá na ploše přesahující 16 000 m2, z čehož samotné distribuční centrum náhradních dílů spravované společností DB Schenker zabírá cca 13 000 m2. Zbytek areálu bude tvořit národní výcvikové středisko, sklad testovacích vozů, a v budoucnu také „Porsche Classic Café“, které bude kromě kavárny pro návštěvníky sloužit také jako výkladní skříň značky Porsche a jejích inovací.

Kanadské distribuční centrum je po obdobných centrech v Jižní Koreji a Číně třetím projektem, na kterém spolupracují DB Schenker a Porsche. Dříve se do kanadských dealerství Porsche náhradní díly a další zboží vozilo z distribučních centrech v USA.

DB Schenker pro Porsche zajišťuje skladování a řízení toků náhradních dílů, picking a packing, a následnou distribuci do cílové destinace v celé Kanadě. Nové distribuční centrum předpokládá expedici více než 282 000 objednávek v prvním roce jeho fungování.

Napsat komentář