DB Schenker v Dubaji postaví druhé logistické centrum

DB Schenker Dubaj

Vedle největšího letiště světa vyroste již druhé logistické centrum DB Schenker. Jeho spotřebu bude plně pokrývat sluneční energie. S nejmodernějším skladem v Dubaji logistická společnost výrazně posílí svoji pozici v regionu Středního východu a Afriky.

Položení základního kamene pro nové logistické centrum proběhlo pod záštitou Jeho Excelence Khalifa Al Zaffina z Dubai Aviation City Corporation. Vedle početné dubajské delegace se ceremoniálu zúčastnili za DB Schenker také Tom Schmitt (člen představenstva pro smluvní logistiku), Karl-Heinz Emberger (výkonný ředitel pro EMEA), Ako Djaf (ředitel smluvní logistiky pro EMEA) a mnoho dalších hostů.

Do provozu by se budova měla dostat v prvním čtvrtletí příštího roku. Ve skladu s kontrolovanou teplotou o rozloze 35 000 m2 budou k dispozici další tři a půl tisíce metrů2 pro služby s přidanou hodnotou. Pro DB Schenker jde o dosud největší investici v regionu Středního východu a Afriky (EMEA), a je to také jeho první sklad podobné velikosti na světě, jehož spotřebu bude plně pokrývat solární energie. První část nejmodernějšího logistického centra na Blízkém východě otevřel DB Schenker před dvěma lety, nyní ho dále rozšiřuje a do roku 2021 dokončí třetí fázi výstavby skladu, který bude mít nakonec 80 000 m2 logistické plochy.

„Dubaj je naše regionální centrum pro Střední Východ a Afriku, investice v Dubai South byla strategický krokem pro posílení naší sítě a kompletní pokrytí služeb ve Spojených arabských emirátech,“ vysvětlil Ako Djaf z DB Schenker v Dubaji. „Logistické centrum sousedící s největším letištěm světa Al-Maktúma a v blízkosti jednoho z největších kontejnerových přístavů světa Džabal Alí jasně stvrzuje závazek DB Schenker pro významný růst v regionu, snahu poskytovat zákazníkům prvotřídní logistická řešení, nejlepší dostupnost a také vynikající logistickou infrastrukturu,“ doplnil Ako Djaf.

Zdejší logistická zóna má rozlohu 18 km2, a nachází se v ní kompletní zázemí pro všechny typy přeprav a různé logistické služby v dodavatelském řetězci. Díky tomuto modernímu logistickému centru DB Schenker usnadnil již mnoha mezinárodním firmám vstup na zdejší rychle se rozvíjející trh. To z DB Schenker činí jednoho z nejrychleji rostoucích poskytovatelů logistických služeb v regionu Středního východu a Afriky. Během posledních pěti let dosáhla logistická kapacita DB Schenker v tomto regionu 200 000 m2.

Napsat komentář

Government

Ochrana oznamovatelů

Ministerstvo spravedlnosti připravilo metodiku ke směrnici Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie

Číst dále »