DB Schenker rozváží lékařům po celé zemi dezinfekci zlínského výrobce DF Partner

Anti-COVID

DB Schenker zahájil distribuci dezinfekčního prostředku Anti-COVID, kterou vyrábí zlínská firma DF Partner. Logistická firma ji zdarma rozváží do ordinací lékařů, zubařů a dalších zdravotnických zařízení a soukromých praxí.

“Dezinfekce do ordinací je přesně ten typ zásilek, které pro nás mají v těchto dnech nejvyšší prioritu. Víme, že na ně zdravotnický personál čeká, a proto je rozvážíme co nejrychleji a uděláme to rádi a zdarma. Je to náš malý příspěvek v této krizi,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel logistické společnosti DB Schenker.

Ministerstvo zdravotnictví zařadilo společnost DF Partner mezi oficiální výrobce dezinfekce Anti-COVID. Ta se vyrábí podle receptury Světové zdravotnické organizace a zahrnuje etanol, peroxid vodíku, glycerol a vodu. Rodinná společnost DF Partner, která je výrobce autochemie a autokosmetiky, dokázala během několika dní přestavět výrobní linky a dnes už zajišťuje asi tři čtvrtiny objemu státní zakázky.

Distribuci pro stát si zajišťuje výrobce po vlastní ose, DB Schenker nabídl zdarma rozvozy určené přímo zdravotnickým zařízením, soukromým praxím lékařů a stomatologů, domovům důchodců a poskytovatelům sociálních služeb po celé zemi. Dezinfekce se distribuuje v obalech o objemu od 500 ml až 25 l, některé zásilky tak mohou vážit až 150 kg. Od úterka 25. března, kdy se začalo s rozvozem, si svou zásilku převzalo už několik stovek lékařů.

Napsat komentář