CzechInvest pomohl společnosti Toppan založit první evropský závod na výrobu průhledných bariérových fólií v Česku

Toppan ČR fabrika

Společnost Toppan, světový lídr v oblasti komunikačních, bezpečnostních, obalových a dekoračních materiálů a řešení pro elektroniku, otevře nový závod v Mostě. Společnost Toppan chce zahájit sériovou výrobu ve svém prvním závodě na výrobu průhledných bariérových fólií v Evropě do konce roku 2024. CzechInvest se podílí na projektu od samotného počátku.

„Vítáme vznik závodu na výrobu bariérových fólií společnosti Toppan v České republice, který bude vyrábět ekologické a udržitelné obalové materiály na místní úrovni s exportem do Evropy a přispěje k rozvoji Ústeckého kraje,” uvedla Eva Jungmannová, ředitelka Divize zahraničních aktivit a investic, Česká republika.

Plocha areálu se bude rozkládat na přibližně 50 000 metrech čtverečních. Závod má zahájit výrobu na konci roku 2024 a bude se specializovat na výrobu transparentních bariérových fólií. Nový mostecký závod přinese do regionu pracovní příležitosti a přispěje k rozvoji místní ekonomiky. Zástupci CzechInvestu koordinovali celý projekt, zpracovali relevantní informace a dokumenty pro klienta a pomáhali s výběrem lokace. Součástí podpory byly také konzultace vízových programů, možné finanční podpory.

„Využitím polohy nového závodu posílí společnost Toppan svou kapacitu dodávek transparentních bariérových fólií GL BARRIER1 výrobcům obalů v Evropě, kde vidíme jedny z nejekologičtějších zemí světa, a urychlí podnikání v oblasti udržitelné transformace (SX) v celosvětovém měřítku posílením vztahů se špičkovými společnostmi v oblasti ESG a SDG,“ uvedl Masahiko Tatewaki, výkonný ředitel divize Global Packaging společnosti Toppan. „Tento závod bude také využívat technologie, které jsou nejšetrnější k životnímu prostředí, jako jsou systémy pro opětovné využití tepla, s důrazem na maximální energetickou účinnost.”

Společnost Toppan byla založena v Tokiu v roce 1900 a je předním a diverzifikovaným globálním poskytovatelem, který se zavázal poskytovat udržitelná, integrovaná řešení v oblastech zahrnujících tisk, komunikaci, bezpečnost, obaly, dekorační materiály, elektroniku a digitální transformaci. Globální tým společnosti Toppan čítající více než 50 000 zaměstnanců nabízí optimální řešení umožněná špičkovými odbornými znalostmi a technologiemi, která řeší rozmanité výzvy každého podnikatelského odvětví a společnosti a přispívají k dosažení společných cílů udržitelnosti. Spuštěním nového závodu vytvoří společnost Toppan vedoucí a globální dodavatelskou kapacitu pro transparentní bariérové fólie s výrobními základnami v Japonsku, Severní Americe (Georgia, USA) a Evropě.

TZ

Napsat komentář

burza index Praha
Ekonomika

Nový index PX START

Pražská burza zavádí od 18. 12. 2023 výpočet nového indexu PX Start (ISIN CZ0160000035). Součástí indexu jsou všechny akcie obchodované na trhu START, v současné

Číst dále »