ČSOB představila úspěšné startupy

startup akcelerator

Akcelerační program Start it @ČSOB od roku 2018 podpořil již více než 30 začínajících inovativních podnikatelů a firem. ČSOB na akci pod názvem Demo Day představila nejzajímavější z nich. V prostředí virtuální arény se veřejnosti prezentovaly úspěšné startupy, které si prošly akceleračním programem za poslední dva roky. Zástupci startupů v průběhu celého odpoledne sdíleli své příběhy, cestu, kterou od vstupu do akceleračního programu urazili, i zkušenosti z nové situace vyvolané pandemií covid-19. Cílem akce bylo povzbudit nové nadšence, aby se také pustili do inovativního podnikání.

„Demo Day jsme uspořádali tak trochu na truc covid-19. Chceme lidem ukázat, že startupy jedou dál. Vzhledem k tomu, že většina z nich přináší chytrá online řešení, současná krize představuje částečně i příležitost. Startupy zaměřující se na cestovní ruch a gastro mají teď pochopitelně problém. Můžou toto období překlenout tehdy, pokud dokážou přizpůsobit svoji strategii a najdou jiné zákazníky, kteří naopak dnes potřebují rychlá řešení,“ říká Zuzana Paulovics, lídr programu Start it @ČSOB.

To, že i v náročné době je prostor k novým příležitostem, jasně ukázaly samotné prezentace. Happenee se stihlo flexibilně přizpůsobit situaci – díky svým graficky atraktivním virtuálním arénám zpříjemňuje online konference a meetingy, Luboš z firmy KváseCzech poskytuje snadnou možnost připravit si zdravý chléb v době, kdy jsou rodiny limitované vycházením z domovů. Startup Resistant. AI pomáhá zajistit bezpečnost v době, kdy se většina podvodů přesunula do digitálního světa, a firma se zdravotními pomůckami Mebster to nevzdává a staví lidi na nohy bez ohledu na dobu a situaci.

Kromě představení a diskuse s experty bojovaly startupy také o přízeň publika, které na konci dne hlasováním zvolilo tři nejlepší z nich. Vítězové získali 5 až 10 hodin odborných konzultací a věcné dary. Pomyslnou zlatou medaili získal Mebster, na druhém místě se umístil Happenee a bronz si odnáší KváseCzech.

„I díky podpoře a směřování Start itu se startupy dokázaly flexibilně vypořádat s náročnou situací, do které je současná doba dostala. Mám velkou radost i z toho, že naše firmy jsou úspěšné také u investorů na mezinárodním poli. Potvrzuje to správnost nastavení našeho akcelerátoru,“ říká Zuzana Paulovics.

Akcelerační program Start it @ČSOB podporuje od roku 2018 inovativní podnikání mladých startupů. Od té doby již stihl podpořit 31 zajímavých projektů a přihlásilo se do něj už přes 150 startupů. Start it @ČSOB vychází z konceptu Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu.

V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. ČSOB tak může díky tomu pomoci startupům růst i na jejich zahraniční trhy. Na rozdíl do jiných českých korporátních akcelerátorů se Start it @ČSOB neomezuje na podporu konkrétních oborů. Hlavním kritériem pro výběr je inovativnost, škálovatelnost a týmová práce. Kromě mentoringu a na míru ušitého odborného poradenství nabízí začínajícím firmám po dobu 5 měsíců workshopy na různá témata, prostory co-workingového centra a propojení na investory a potencionální zákazníky.

Napsat komentář