Český startup Persoo získává desetimilionovou investici

persoo

Technologický SaaS startup Persoo, který měří chování návštěvníků v e-shopech a využívá umělou inteligenci a strojové učení ke zvýšení konverze, získal investici pro svou expanzi do Evropy. Za novým přílivem prostředků stojí investiční fondy Presto Ventures (dříve Bohemia Venture Capital) a Lighthouse Ventures, které na rozvoj společnosti poskytly deset milionů korun. S investicí Persoo plánuje rozšířit oblast působnosti o další evropské státy, v příštím roce si od expanze slibuje nárůst obratu o 200 %. Startup chce také posílit vývojářský tým o nové kolegy, kteří pomohou s vývojem a testováním další generace produktu.

Persoo, nástroj pro personalizované vyhledávání produktů, umí podle chování návštěvníka rozpoznat jeho osobní preference a na jejich základě mu nabídnout vhodné zboží. Díky tomu nejenom zpříjemní zážitek z nákupu, ale zejména zvýší pravděpodobnost, že si zákazník nakonec objedná.

Prodeje se podle interních statistik zvyšují okamžitě po tom, co e-shopy Persoo nasadí. Na truhlikov.cz se obrat z vyhledávání zvýšil dokonce o 41 %, v případě Snowbitch.cz šlo o nárůst obratu o 24 %. Běžně si klienti Persoo „polepší“ o 10–15 %, což v případě středních a velkých e-shopů může znamenat statisíce až miliony měsíčně.

„V Presto Ventures jsme k investici přistoupili z toho důvodu, že budoucnost nakupování vidíme v personalizaci. Persoo pomocí individualizovaného vyhledávání šetří zákazníkům čas a umožňuje se rychleji dostat k požadovanému produktu. Věříme, že pro úspěch startupů je zrovna rychlost stěžejní, a na Persoo ji oceňujeme,” řekl Přemysl Rubeš z Presto Ventures.

„Díky unikátnímu produktu s umělou inteligencí, kterým Persoo disponuje, mohou vydělávat více peněz nejen české, ale i zahraniční e-shopy. Věříme, že zkušený tým z Persoo tuto konkurenční výhodu brzy přemění v mezinárodní úspěch,“ uvedl Michal Zálešák z Lighthouse Ventures.

„Co se týče obchodních aktivit, zcela jsme nevyčerpali potenciál českého trhu, ale podnikáme již aktivity na Slovensku a začínají se nám rýsovat první klienti v Rumunsku. Prioritou je maximální vytížení potenciálu v ČR a následně rozšíření aktivit na Slovensku,“ říká Jakub Černý, zakladatel a CEO startupu.

V příštím roce chce Persoo především zjednodušit implementaci a směřovat k jednoušší škálovatelnosti produktu, což umožní ještě rychlejší růst firmy.

Napsat komentář