Český productboard sbírá ocenění

productboard

Český startup productboard pomáhá produktovým manažerům ve více než 2 500 firmách porozumět trhu a reagovat na zákaznickou poptávku správně uchopenými digitálními produkty. Po nedávné miliardové investici od prestižních fondů získala firma dvě významná ocenění ve Spojených státech amerických. Prvním z nich jsou 2020 Product Awards, kde se firma umístila na prvním místě v kategorii projektového plánování (Build a roadmap). Druhým oceněním je ET30 (Enterprise Tech 30), zde se productboard zařadil mezi 10 nejlepších Early Stage technologických firem na planetě. Poroty, které rozhodují o udělení obou ocenění, tvoří ta největší jména produktového, investičního a technologického světa.

2020 Product Awards

productboard se umístil mezi nejlepšími pěti firmami hned ve dvou kategoriích – Solve market problem a Build a roadmap, přičemž druhou zmiňovanou vyhrál. Obě spadaly do větší skupiny, která zastřešovala ranou fázi vývoje produktů a nesla název Conceive. Mezi finalisty této oblasti patřili také světoví technologičtí giganti jako Google, Figma, Dropbox nebo Slack.

Tato ocenění se udělují pod hlavičkou společnosti Products That Count. Tu založila SC Moatti, partnerka v Mighty Capital, produktová expertka, která vedla týmy společností jako jsou EA, Nokia nebo Facebook. Firma nyní sdružuje nejvlivnější skupinu produktových manažerů na světě, ta momentálně čítá přes 200 000 členů. Najdete v ní například zástupce Netflixu, Twitteru, Coinbase a mnoha dalších významných firem.

Enterprise Tech 30

productboard se zařadil mezi ty nejlepší i v druhém ročníku ET30, kde se stal součástí deseti nejlepších Early Stage technologických firem. K tomuto významnému ocenění patří také to, že každý návštěvník newyorského Times Square uvidí vaše logo na Nasdaq MarketSite – tedy na LED obrazovce o rozměrech 14 × 7 metrů, která se tyčí nad náměstím.

Ocenění je o to prestižnější, neboť porota se skládá z 96 investičních partnerů ze 72 nejlepších kapitálových fondů. Tito giganti investičního světa mají za poslední čtyři roky na starosti 81 % (153 ze 178) „jednorožcích“ technologických exitů – tedy prodejů, kdy hodnota startupu přesahovala miliardu dolarů.

„V dnešní době neustálé inovace, tvrdé konkurence a obrovských uživatelských nároků se každá organizace snaží co nejvíce systematizovat procesy, které jim pomohou dostat ty správné produkty na trh rychleji. Je pro nás tedy nesmírnou ctí dostat se mezi ty nejlepší firmy v oboru, ke kterým často vzhlížíme, protože to znamená, že jsme s productboardem na té správné cestě a odvádíme dobře svoji práci. Ocenění si velice vážíme i z toho důvodu, že porotci jsou opravdové těžké váhy odvětví,“ říká Hubert Palán, spoluzakladatel a CEO productboardu.

Napsat komentář