České Campiri chce nasytit trh s pomocí soukromých majitelů obytňáků

Campiri karavany

Pár kliknutí stačí na osobitou dovolenou. A právě česká online platforma Campiri takový zážitek nabízí, zájemcům umožňuje zapůjčení obytného vozu na pár kliknutí po vzoru Booking.com nebo Airbnb. I přes počáteční brzdu v podobě lockdownu se jí za osm měsíců od spuštění podařilo navázat spolupráci s více než padesáti půjčovnami obytných vozů. Nabídka platformy dnes čítá přes 250 obytných vozů a karavanů k pronájmu a disponuje tak největší flotilou na trhu. Všechny české půjčovny obytňáků, kterých je zhruba 200, přitom dohromady disponují necelou tisícovkou vozů a přívěsů určených k zapůjčení.

Že zájem o dovolenou v obytném voze stále roste, potvrzují také statistiky Campiri, které v tradičně nejžádanějších měsících, červenci a srpnu, zaznamenalo trojnásobný růst poptávek oproti přelomu jara a léta. Ty často nebylo možné ani všechny uspokojit, a proto Campiri brzy spustí program pro soukromé majitele obytných vozů, který jim může vydělat až několik stovek tisíc korun za rok.

„Pandemie ještě více akcelerovala zájem o obytné vozy, ale ani před ní nedokázaly půjčovny uspokojit poptávku zájemců v hlavní sezoně, tedy v letních měsících. Campiri se problematice aktivně věnuje a nyní přichází s unikátním programem, který má pomoci situaci řešit. Program má za cíl maximálně zjednodušit půjčení vozu soukromým majitelem a minimalizovat rizika vyplývají ze zapůjčení vozu, což řeší unikátní pojištění, které Campiri připravuje. Sdílení vozů jde navíc ruku v ruce s naší strategií podpory a rozvoje udržitelného cestování,“ říká CEO Campiri Lukáš Janoušek. Ambiciózní jsou ovšem také plány Campiri pro příští rok, kdy chce expandovat na zahraniční trhy.

Pár kliknutí a můžete vyrazit

Platforma Campiri se v jádru nápadně podobá službám jako Airbnb nebo Booking.com, kdy každý může celou rezervaci vyřešit z pohodlí domova. Campiri se tak v Česku zasazuje o kompletní digitalizaci segmentu obytných vozů k zapůjčení. Doposud totiž většina půjčoven fungovala spíše zastaralým způsobem. Mailování, telefonování, tabulky v Excelu a podobně. Současně již dnes Campiri disponuje nejširším výběrem obytných vozů a karavanů k pronájmu na jednom místě v Česku.

Velké cestování, malý dopad na životní prostředí

Campiri se intenzivně věnuje také tématu udržitelnosti, jež v posledních letech rezonuje napříč celou společností. Přírodní katastrofy po celém světě pak jen dokazují, že je třeba se tématem zabývat ve všech aspektech života, abychom zachovali svět tak, jak jej známe.

„Skladba karavanistů se mění. Od starších párů nebo zcela svobodně smýšlejících lidí se přesouvá směrem k mladým rodinám, párům nebo i partám kamarádů. Velká část zákazníků, která dnes přijde do půjčovny, jsou však karavanisté začátečníci. Vidíme tak velkou potřebu je edukovat a inspirovat. Naším cílem je navíc ukázat všem zájemcům o karavaning, že se tímto způsobem dá cestovat po celý rok. Roztažení sezony je zároveň i jedním z možných řešení negativních dopadů masového turismu v létě,“ upozorňuje Janoušek.

Hned od svého spuštění také platforma odkládá jedno procento ze svého obratu, které v průběhu příštího roku investuje do rozvoje karavaningové infrastruktury v Česku. Současně je na jejím webu k nalezení blog, který čítá množství článků s tipy a triky na to, jak si svobodné cestování užít a zároveň se chovat ohleduplně k planetě i lokálním komunitám.

Letní novinky i nápor zákazníků

Dle firemních dat byl květen letošního roku pro karavanisty atraktivnější než červen. Ať už to bylo koncem školního roku nebo tím, že lidé jednoduše po lockdownu nevydrželi a vyrazili. Největší zájem však platforma zaznamenala v červenci, což je tradičně nejvíce vytížený měsíc roku a poptávka často nejde uspokojit. I druhý prázdninový měsíc se těší velkému zájmu, lze však ještě nalézt atraktivní termíny na cesty od září dále, což přináší lepší ceny a volnější kempy a přitom stále skvělé počasí pro karavaning. V některých periodách prázdninových měsíců bylo ovšem i Campiri přetíženo a nedokázalo všechny zájemce uspokojit. A právě P2P program by měl onen převis poptávky vyřešit. Campiri si od jeho spuštění slibuje až vyšší stovky nových vozů v nabídce pro příští sezonu.

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
Events

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »